Reklama

LegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: Wysyp akcji charytatywnych

Reklama

Tegoroczny sezon wiosenno-letni będzie obfitować w Legionowie w różnego rodzaju akcje charytatywne. W sumie, od drugiej połowy maja do końca września zostanie zorganizowanych aż 9 tego typu imprez. Wliczając w to ostatni, niedzielny (17.05) koncert dla Lidzi wychodzi równo 10.

Reklama

Najbliższe akcje „Wolontariat Legionowo”

 • 24.05 – Fish & Grill – zbiórka na protezę dla Mateusza Żebrowskiego
 • 30.05 – DH Maxim, Laser War – Dzień Dziecka i zbiórka na leczenie i rehabilitację Michała Shihaba
 • 31.05 – Dzień Dziecka (Arena) – zbiórka na leczenie Zbyszka Radzio
 • 7.06 – Legionowska Dycha – zbiórka na leczenie Zbyszka Radzio
 • 13.06 – piknik żołnierski – zbiórka na leczenie Michała Mirowskiego
 • 20.06 – Dni Legionowa – zbiórka na leczenie Wojtka Kowalczyka
 • 4.07 – piknik na Piaskach – zbiórka na protezę dla Mateusza Żebrowskiego
 • 12.09 – Biegi Przełajowe – zbiórka na leczenie Michała Mirowskiego
 • 20.09 – ratusz – piknik charytatywny – zbiórka na leczenie i rehabilitację Lidzi Chmielewskiej

– Wspieramy każdą akcję odbywającą się w Legionowie – począwszy od nieodpłatnego udostępnienia sali, obsługi, nagłośnienia i wyposażenia, poprzez projekt i druk plakatów i materiałów informacyjnych, zaangażowanie naszych pracowników, po bezpłatne udostępnienie naszych nośników informacji – mówi Zastępca Prezydenta Legionowa Piotr Zadrożny.

Czy tyle imprez charytatywnych jest potrzebnych?

Mnogość wydarzeń o charakterze charytatywnym cieszy, bo udowadnia bezinteresowność i chęć pomocy okazywane przez mieszkańców Legionowa. Pojawiają się jednak głosy, że imprez powinno być mniej, ale powinny być większe. Jedna, dwie imprezy podczas których zbierane byłyby pieniądze dla kilkorga potrzebujących, obfitujące w wiele atrakcji muzycznych, na przykład koncert jakiejś głównej krajowej gwiazdy na pewno przyciągnęłyby więcej mieszkańców niż 10 mniejszych imprez, ale o skromniejszym repertuarze. Nie od dziś wiadomo przecież, że więcej nie znaczy lepiej.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

 1. Dziwne co piszecie. Przecież tej całej akcji “Wolontariat Legionowo” przyświeca jeden najważniejszy cel, żeby zintegrować społeczność Legionowa w celu pomagania najbardziej potrzebującym mieszkańcom tego miasta. Ta pomoc nie ma polegać na zapraszaniu mega gwiazd, tylko pokazaniu, że wśród nas są osoby, które bezinteresownie wspomogą te akcje w różny sposób. Dotychczasowe imprezy tego dowiodły i pokazały, że nasi mieszkańcy potrafią i chcą to robić. Na każdej ostatnio organizowanej imprezie najbardziej powalały mnie dzieciaki dźwigające z domu kilogramy upieczonych ciast, które potem gorąco polecały wszystkim uczestnikom i ich radość z każdej złotówki wrzuconej do puszki. A tak na marginesie, to chciałabym przypomnieć, że na początku tego roku wyszło na jaw, że “gwiazdy” występujące na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka brały kasę i to nie małą.

 2. Najlepiej wywalić 4 tys. na scenę, drugie 4 tys. na telebim i 20 tys. na gwiazdę (która i tak wszystkim nie przypasuje), a po całkowitym zliczeniu pomniejszych gwiazdeczek robi się 40 tys. i nie ważne czy to wyłoży miasto, czy inny sponsor pieniądze uważam za wyrzucone. Skoro ludzie chcą działać i pomagać praktycznie bez kosztowo , a jeszcze znajdują się chętni żeby wpłacać do puszek to o co chodzi ? Chodzi o to, że robi się za ciasno niektórym radnym, których jedynym dokonaniem w roku jest zrobienie pseudo pikniku osiedlowego, oczywiście za kasę miasta. I tyle. Dajmy ludziom z Wolontariat Legionowo trochę czasu, niech to rozkręcają systemowo, a kiedy system się rozwinie będą i gwiazdy za darmo, bo same zechcą się zareklamować.

 3. Większa gwiazda to niestety na 99% duże pieniądze, lecz nie zebrane do puszek, a wydane na gaże dla artystów. To koszt wynajęcia wielkiej sceny itp. Wolontariat Legionowo to w 100 % ludzie dobrej woli nie chcący za swą pracę wynagrodzenia. Imprezy robione są nikłym kosztem finansowym, a o mnogości tychże charytatywnych jest przesada. Powyżej wymienione imprezy tak czy inaczej by się odbyły – Legionowska Dycha czy Fish&Grill są organizowane od lat – zbiórka na szczytny cel jest organizowana przy okazji… dziesięciu czy stu ludzi skrytykuje i przejdzie obojętnie, a jedna osoba wrzuci do puszki przysłowiowy grosz, który dla potrzebujących jest ważny.
  Jeśli ktoś ma pomysł na zrobienie czegoś dobrego niech to robi. Droga wolna, a i my przyjmiemy każdą pomoc. Aby tylko koszty organizacji nie przekroczyły zebranej sumy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close