Reklama

Dobrze Wiedzieć!LegionowskiWiadomości

Legionowo: Wystartował program teleopieki. Seniorzy otrzymali specjalny sprzęt

Reklama

Legionowscy seniorzy są bezpieczniejsi. W stolicy powiatu legionowskiego wystartował program teleopieki. W środę (27.05) miejscy urzędnicy wręczyli starszym osobom opaski, które mogą uratować życie.

Reklama

Pierwsze opaski monitorujące stan zdrowia otrzymały osoby zagrożone, mające problemy kardiologiczne, po przebytych wylewach, które same mieszkają w domu – czytamy w komunikacie wydanym przez Urząd Miasta Legionowo.

Opaska umożliwia wysyłanie sygnału pomocy, sygnału upadku lub potrzeby nawiązania połączenia telefonicznego oraz wysyłanie powiadomień głosowych np. „weź lekarstwo, idź spać”, „napij się”, czy komunikatów o konieczności naładowania urządzenia.

Urządzenie mierzy także tętno i zawiadamia centrum w przypadku nieprawidłowości. Może też włączyć alarm, gdy osoba zgubiła się, wyszła poza zdefiniowany wcześniej teren oraz połączyć się telefonicznie z bazą.

Projekt powstał z inicjatywy przedstawicieli Miejskiej Rady Seniorów w Legionowie, przedstawicieli Wojewódzkiej Rady Seniorów i Akademii Seniorów oraz wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Program teleopieki polega na wyposażeniu każdego uczestnika programu w nowoczesną opaskę monitorującą stan zdrowia i usługę całodobowego monitorowania przez Centrum Monitoringu.

Do projektu, który trwać będzie do końca tego roku, może się zgłosić każda osoba powyżej 60 roku życia zamieszkująca Gminę Miejską Legionowo.

Szczegółowe informacje można uzyskać w godzinach od 9:00 do 14:00 pod numerem telefonu 22 774 50 80 lub w siedzibie SPP Nadzieja.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close