Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Wyremontują peron PKP Legionowo-Piaski

Reklama

Władze Legionowa chcą wyremontować stację kolejową Legionowo-Piaski. Ma ona być nie tylko ładniejsza wizualnie, ale także zapewnić podróżnym choćby ochronę przed deszczem. Urząd Miasta Legionowo podpisał właśnie umowę na wykonanie projektu technicznego przebudowy tego popularnego przystanku kolejowego.

Reklama

Nim projekt wejdzie w etap realizacji, jego szczegóły muszą być przedyskutowane z zarządcą stacji, czyli PKP PLK. Opracowaniem dokumentacji technicznej, za kwotę 18,5 tys. złotych zajmie się firma AG Projekt z Legionowa.

Co się zmieni na PKP Legionowo – Piaski?

Ratusz chce przede wszystkim wyremontować peron oraz dojścia do niego. Pojawią się również nowe ławki i wiaty przystankowe. Ich zadaniem będzie ochrona pasażerów przed zmoknięciem, czy silnym wiatrem. Całość zostanie oświetlona nowymi latarniami.

– Ze stacji kolejowej Legionowo-Piaski korzysta coraz więcej pasażerów, dlatego dążymy do jej generalnego remontu. Ma być i bezpieczniej i nowocześniej – mówi redakcji Legio24.pl Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Miasta Legionowo.

Kiedy realizacja?

Na razie w budżecie nie ma zarezerwowanej kwoty potrzebnej na remont stacji, ale urzędnicy mają na to jeszcze czas. Wykonanie projektu technicznego i uzgodnienia z PKP PLK mogą potrwać nawet 2 miesiące. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Rada Miasta zostanie poproszona o zabezpieczenie pieniędzy na ten cel w tegorocznym budżecie. Jeżeli radni opowiedzą się za remontem, to prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

Przewidywany koszt inwestycji to około 230 tys. złotych.

/red/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. szkoda ze kostki nie bedzie bo ten piach strasznie niszczy buty ale brawo za to ze coś się rusza….dlatego zagłosuje na Komorowskiego

  2. Starosta Grabiec obiecał, że już niedługo będzie sSKM-ka do Zegrza …więc się nie bój nic… 😉 Wieliszew się podepnie ..hahahaa

  3. To samo przydało by się zarówno na przystanku Michałów Reginów jak i Wieliszew.
    Wokół terenu masa którego zarasta trawa i nic więcej. A można by to mądrze rozgospodarować i zrobić tam plac P&R.

    Inna sprawa dlaczego pociągi które jada do Wieliszewa mają swój koniec w Legionowo Piaski ?
    Czy nie mogły by być dla ludzi i przejechać normalnie te 2 stacje i normalnie zawrócić i uszczęśliwić wszystkich ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button