Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Znamy datę otwarcia przebudowanej DK61

Reklama

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała datę otwarcia drugiej nitki przebudowanej Drogi Krajowej nr 61 w Legionowie. Zanim jednak droga zostanie w pełni otwarta, kierowców czekają utrudnienia.

Reklama

Jak informuje Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA w poniedziałek (12.07) o godz. 17.00 zostaną wyłączone sygnalizacje na skrzyżowaniach DK61 z ul. Piaskową i Strużańską. We wtorek rano ruch będzie wspomagany poprzez ręczne kierowanie.

Co jest powodem czasowego wyłączenia sygnalizacji świetlnej? Zabieg ten pozwoli wykonawcy przygotować się do wprowadzenia stałej organizacji ruchu, czyli udostępnienia 2 jezdni. To ma nastąpić już w najbliższy wtorek (13.07).

Otwarcie przebudowanej DK61 daje nadzieję, że skończą się ogromne korki na wiadukcie w Legionowie. Niestety, tylko częściowo problemy kierowców zostaną rozwiązane, bo tzw. “wąskie gardło” przesunie się teraz w okolice Centrum Szkolenia Policji, gdzie kierowcy nadal będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Koszt przebudowy DK61 na odcinku od wiaduktu do ul. Wolskiej wyniósł około 50 mln zł.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button