Legionowo: Wyprawa w Himalaje z Klubem Podróżnika PIK

Himalaje, widok na Mount Everest, Fot. Wikipedia

W środę (13.12) Powiatowa Instytucja Kultury zaprasza mieszkańców powiatu legionowskiego na kolejne spotkanie Klubu Podróżnika. Tym razem na gości czeka wspaniała, pełna wrażeń wyprawa w Himalaje. Spotkanie, które początek zaplanowano na godz. 19:00 odbędzie się w gościnnych murach Muzeum Historycznego w Legionowie, przy ul. Mickiewicza.

Stare karawanowe szlaki prowadzą do leżącego w Himalajach dawnego królestwa Zanskar. Pustynne, kolorowe góry, malownicze wioski, świat kultury tybetańskiej, a nade wszystko serdeczni ludzie sprawiają, że chętnie tam wracamy – mówią zgodnie Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, goście środowego Klubu Podróżnika PIK.

– W 2006 r. po raz pierwszy wybraliśmy się do Zanskaru zimą. Przełęcze na letnich szlakach są wtedy zasypane śniegiem. Jedyna możliwość dotarcia do wiosek w głębi gór to wędrówka po zamarzniętej rzece Zanskar. ‘Chadar’ – bo tak miejscowi nazywają ten lodowy szlak – dostarczył nam wielu wrażeń. Rzeka na niektórych odcinkach była zamarznięta na całej szerokości, czasem szliśmy po wąskim pasku lodu nad brzegiem rwącej rzeki, innym razem lód był zbyt słaby i trzeba było przechodzić po skalnych trawersach. Pięknie wyglądały krawędzie lodu gdy ściekająca po nim woda zamarzała tworząc lodowe frędzelki. Kilka dni spędziliśmy w odciętych od świata wioskach, odwiedzając klasztory buddyjskie i przyglądając się niełatwemu życiu mieszkańców. Mimo wszechobecnego mrozu bardzo ciepło wspominamy spotkania z ludźmi i parujące czarki z tybetańską herbatą – opisują swoją wyprawę polscy podróżnicy, którzy zapraszają w środowy wieczór do Muzeum Historycznego w Legionowie.

Wszyscy, którzy wybiorą się 13 grudnia na spotkanie Klubu Podróżnika będą mogli nie tylko wysłuchać wspaniałych historii z tej wyprawy, ale także obejrzeć zapierający dech w piersiach pokaz slajdów pt. “Chadar – lodowym szlakiem do Zanskaru”.

Początek spotkania o godz. 19:00. Wstęp jest wolny. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Portal Legio24.pl.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Wyprawa w Himalaje z Klubem Podróżnika PIK"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *