Legionowo: Wymieniali się książkami

Fot. Dorota Milerowicz

Za nami już 5 edycja „Strefy Wymiany Książek” – wspólnego przedsięwzięcia Powiatowej Instytucji Kultury oraz Klubu DKK „Ścieżki”. W sobotę (25.04) do hallu legionowskiego ratusza licznie przybyli miłośnicy tradycyjnej, drukowanej książki, aby wymieniać się swoimi zbiorami. „Książka za książkę” to coraz bardziej popularna forma promocji czytelnictwa. Oddajemy pozycję już przeczytaną (w dobrym stanie) i w zamian bierzemy inną, która nas zaciekawiła.

„Strefa Wymiany Książek” ma już stałych uczestników, którzy nie ominęli ani jednej edycji. Są to nawet całe rodziny, które z utęsknieniem czekają na kolejną możliwość zdobycia upragnionych tytułów.

Sobotniej wymianie towarzyszyła – jak zwykle – akcja fotograficzna „Portret z książką, ciesząca się bardzo dużą popularnością. Akcję wsparła Grupa Fotograficzna „Migawki”. Podczas imprezy można było również obejrzeć wystawę prac uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Legionowie pt. „Co czyta, co poleca klasa 3 b”. Wystawa została zorganizowana przez nauczycielki Dominikę Miaz, Urszulę Jankowską i Dorotę Mantur.

Organizatorzy „Strefy Wymiany Książek” dziękują za pomoc w organizacji imprezy: Urzędowi Miasta Legionowo, Starostwu Powiatowemu w Legionowie, SMLW w Legionowie oraz Księgarni Jarosława Gąski, Wydawnictwom: SuperNowa, PWN i Instytutowi Pamięci Narodowej za przekazane książki, a także patronom medialnym: LTV, Gazecie Miejscowej i Legio24.pl.

Kolejna edycja „Strefy” już jesienią.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Wymieniali się książkami"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *