Legionowo: Wydali ponad 16 tys. zł na kamerę, która nie działa

Kamera zlokalizowana jest na Rondzie Piłsudskiego, przy legionowskim ratuszu. Fot. arch. Legio24

W 2010 roku legionowski magistrat zakupił i zamontował przy ratuszu specjalną kamerę, która miała do Internetu przekazywać na żywo obraz tego, co się dzieje w samym sercu miasta. Na ten cel przeznaczono ponad 16 tys. zł. Problem w tym, że kamera od kilku miesięcy nie działa i nie jest to jej pierwsza awaria.

Idea montażu kamery była klarowna. Miała ona promować miasto poprzez transmisję na żywo obrazu do Internetu. Robi tak wiele miast w Polsce i na świecie, więc Legionowo wyjątkiem w tym przypadku nie było. Po podjęciu decyzji wyłoniono wykonawcę projektu – firmę Advence, która kamerę zamontowała oraz udostępniła jej obraz w ogólnoświatowej sieci. Mieszkańcy Legionowa oraz goście niedługo cieszyli się jednak obrazem z samego centrum stolicy powiatu legionowskiego. Już kilka miesięcy po montażu kamera i przekaz internetowy realizowany za jej pomocą zaczęły szwankować. Prawdziwe problemy zaczęły się jednak kilka miesięcy temu, kiedy obraz zniknął na dobre.

Tak się wydaje publiczne pieniądze…

O sprawę kamery, która kosztowała dokładnie 16,5 tys. złotych postanowiliśmy zapytać urzędników. -Kamera chwilowo nie jest podłączona i nie transmituje obrazu. Pracujemy nad jej relokacją. Do czasu zmiany lokalizacji link zostanie czasowo usunięty ze strony – informuje w odpowiedzi zwrotnej Tamara Mytkowska, rzecznik prasowa UM Legionowo. Pani rzecznik, jak zwykle oszczędna w słowach, nie poinformowała jednak gdzie władze miasta planują przenieść kamerę, ani kiedy miałoby to nastąpić. Nie odniosła się także do jednego z naszych pytań o technologię przesyłu obrazu, z którą mają problemy użytkownicy z nowszymi przeglądarkami internetowymi.

Natomiast sformułowanie “chwilowo” użyte przez urzędniczkę możemy “włożyć między bajki”, bo od wielu miesięcy regularnie sprawdzaliśmy przekaz z kamery i z całą stanowczością stwierdzamy, że sytuacja “chwilowa” nie jest.

Po naszych pytaniach dot. kamery urzędnicy usunęli z oficjalnej strony internetowej UM Legionowo link do strony, gdzie od conajmniej kilku miesięcy nie jest transmitowany obraz z kamery przy ratuszu

Po naszych pytaniach dot. kamery urzędnicy usunęli z oficjalnej strony internetowej UM Legionowo link do strony, która powinna umożliwiać podgląd wideo na ulice miasta

Przestarzałe oprogramowanie

Warto zauważyć, że oprogramowanie wykorzystywane do odtwarzania transmisji z kamery jest przestarzałe i w związku z tym nowe przeglądarki nie wyświetlają prawidłowo zawartości strony.

Link do niedziałającej transmisji – kliknij TUTAJ.

Popularna przeglądarka Google Chrome nie wyświetla prawidłowo strony, na której powinien być emitowany obraz z kamery przy ratuszu w Legionowie

Popularna przeglądarka Google Chrome nie wyświetla prawidłowo strony, na której powinien być emitowany obraz z kamery przy ratuszu w Legionowie

/red/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Wydali ponad 16 tys. zł na kamerę, która nie działa"

  1. Teraz wydadzą 25tyś za demontaż i przeniesienie kamery w inne miejsce. Powinni zamontować kamery w każdym pokoju urzędu miasta żeby mieszkańcy widzieli jak niektóre urzędniczki zbierają się w jednym pokoju plotkując i jedząc sałatki.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *