Reklama

Dobrze Wiedzieć!KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo wśród miast z najmniejszą liczbą wypadków drogowych

Reklama

Legionowo znalazło się na 21. miejscu w rankingu miast o najmniejszej liczbie kolizji i wypadków drogowych. Z danych za 2019 rok wynika, że w stolicy powiatu legionowskiego doszło w sumie do 617 kolizji i wypadków. Oznacza to, że na każdych 1000 mieszkańców przypadło 11,4 zdarzeń drogowych. Zestawienie przygotowane zostało przez ekspertów z rankomat.pl.

Reklama

W zestawieniu znajdziemy listę 84 miast o najmniejszej liczbie wypadków i kolizji drogowych. Na pierwszym miejscu listy znajduje się Kędzierzyn-Koźle. W 2019 roku odnotowano tam zaledwie 7 zdarzeń drogowych na 1000 mieszkańców. Najgorsza sytuacja jest w Katowicach – tu współczynnik ten wynosi aż 23,9.

Do największej liczby zdarzeń drogowych w Legionowie doszło w 2019 r. w wyniku nieprawidłowego cofania – 135 (21,88% wszystkich zdarzeń). Inne przyczyny wypadków i kolizji w naszym mieście to:

· nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu – 128 (20,75%),
· niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – 82 (13,29%),
· niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami – 39 (6,32%),
· nieprawidłowe zmienianie pasa ruchu – 37 (6,00%).

Ile kosztuje ubezpieczenie OC w Legionowie?

W komunikacie rankomat.pl znajdziemy także informację o średniej cenie ubezpieczenia OC w Legionowie. Jak się okazuje, w ubiegłym roku kierowcy z Legionowa za ubezpieczenie OC płacili średnio 765 zł, czyli o 3 zł mniej w porównaniu do średniej wojewódzkiej i o 125 zł taniej niż w stolicy.

Warto zaznaczyć, że województwo mazowieckie ma jedną z trzech najwyższych średnich stawek za OC. Najdroższe oferty OC trafiają jednak częściej do Wrocławia. Średnio na polisę trzeba wydać w tym mieście 939 zł. Najtaniej jest natomiast w Mielcu – jego mieszkańcy płacą za obowiązkowe ubezpieczenie średnio 515 zł.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close