Reklama
Legionowski

Legionowo: Woda zamiast coca-coli? Zamontowali źródełko w ZSO 2

W poniedziałek (14.04) w legionowskim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 uruchomiono specjalny dozownik ze świeżą wodą. Dla uczniów ma to być alternatywa wobec słodkich, gazowanych napojów.

Reklama

fot. UM Legionowo

Pomysł zamontowania takich urządzeń w szkołach pojawił się kilka miesięcy temu (więcej TUTAJ).  W poniedziałek pierwsze poidełko zostało uruchomione w ZSO nr 2 przy ul. Królowej Jadwigi.

Akcję wspiera samorząd, bo jak mówi Prezydent Legionowa – Roman Smogorzewski, czysta woda może z powodzeniem zastąpić słodkie, gazowane napoje, którymi do tej pory gasili pragnienie uczniowie. Całkowity koszt zamontowania zdroju w ZSO nr 2 wyniósł nieco ponad 10 000 złotych.

Będą kolejne poidełka

Jeżeli źródełko w ZSO2 spodoba się uczniom, to kolejne dozowniki zostaną umieszczone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. Jagiellońskiej, Zespole Szkół przy ul. Jana Pawła I, Szkole nr 3 przy Broniewskiego oraz w Szkole nr 7 przy Królowej Jadwigi.

Więcej źródełek w Legionowie

Zdroje z czystą wodą pitną to nie nowość w Legionowie. Podobne istnieją już przy parafiach i przy rondzie naprzeciw Urzędu Miasta. Ponadto, jak informuje legionowski ratusz, kolejne źródełka mają stanąć w okolicy dworca PKP Legionowo oraz przy Arenie.

Prowadzone przez Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne badania dowodzą, że legionowska “kranówka” nie odbiega jakością od wody kupowanej w butelkach.

/wł/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button