Legionowo: Woda zamiast coca-coli? Zamontowali źródełko w ZSO 2

W poniedziałek (14.04) w legionowskim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 uruchomiono specjalny dozownik ze świeżą wodą. Dla uczniów ma to być alternatywa wobec słodkich, gazowanych napojów.

fot. UM Legionowo

Pomysł zamontowania takich urządzeń w szkołach pojawił się kilka miesięcy temu (więcej TUTAJ).  W poniedziałek pierwsze poidełko zostało uruchomione w ZSO nr 2 przy ul. Królowej Jadwigi.

Akcję wspiera samorząd, bo jak mówi Prezydent Legionowa – Roman Smogorzewski, czysta woda może z powodzeniem zastąpić słodkie, gazowane napoje, którymi do tej pory gasili pragnienie uczniowie. Całkowity koszt zamontowania zdroju w ZSO nr 2 wyniósł nieco ponad 10 000 złotych.

Będą kolejne poidełka

Jeżeli źródełko w ZSO2 spodoba się uczniom, to kolejne dozowniki zostaną umieszczone w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ul. Jagiellońskiej, Zespole Szkół przy ul. Jana Pawła I, Szkole nr 3 przy Broniewskiego oraz w Szkole nr 7 przy Królowej Jadwigi.

Więcej źródełek w Legionowie

Zdroje z czystą wodą pitną to nie nowość w Legionowie. Podobne istnieją już przy parafiach i przy rondzie naprzeciw Urzędu Miasta. Ponadto, jak informuje legionowski ratusz, kolejne źródełka mają stanąć w okolicy dworca PKP Legionowo oraz przy Arenie.

Prowadzone przez Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne badania dowodzą, że legionowska “kranówka” nie odbiega jakością od wody kupowanej w butelkach.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Woda zamiast coca-coli? Zamontowali źródełko w ZSO 2"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *