Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta trafił do Komisji Rewizyjnej

Reklama

Komisja Rewizyjna Rady Miasta Legionowo zajmie się szczegółowym rozpatrzeniem wniosku dotyczącego wygaszenia mandatu prezydenta Romana Smogorzewskiego – zdecydowali w środę (31.01) miejscy radni. Przypomnijmy, że wnioskodawca zarzuca prezydentowi miasta prowadzenie zarobkowej działalności gospodarczej, czego nie można łączyć z pełnioną przez niego funkcją publiczną.

Reklama

O sprawie złożonego przez jednego z mieszkańców Warszawy wniosku, w którym domaga się on od Rady Miasta Legionowo wygaszenia mandatu prezydenta, pisaliśmy szczegółowo w TEJ WIADOMOŚCI. Przypomnijmy tylko w skrócie, że wnioskodawca dopatrzył się w działalności Romana Smogorzewskiego zarobkowej działalności gospodarczej w zakresie wynajmu (dzierżawy) nieruchomości oraz obrotu nieruchomościami. Ponadto działalność ta nie jest, zdaniem wnioskodawcy, zgłoszona do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Co dość skrupulatnie starał się udowodnić przywołując fakty, odpowiednie zapisy prawne oraz orzeczenia sądów.

Wniosek bez dyskusji

– Dyskusji merytorycznej, dotyczącej wniosku o wygaszenie mandatu prezydenta Smogorzewskiego praktycznie nie było – informuje naszą redakcję radny Leszek Smuniewski i dodaje, że Przewodniczący od razu chciał przegłosować wniosek o skierowanie sprawy do rozpatrzenia przez Komisję Rewizyjną. Opozycja nie pozostała jednak bierna.

Radny Smuniewski zgłosił wniosek o skierowanie zapytania do Krajowej Informacji Skarbowej. – Ta instytucja jest powołana do tego aby w imieniu Państwa wypowiadać się o działalności gospodarczej dysponując odpowiednią wykładnią prawną. Byłoby dobrze zasięgnąć jej opinii na temat tego czy Pan Smogorzewski prowadzi, czy nie prowadzi działalności gospodarczej – mówi w rozmowie z Legio24.pl radny Leszek Smuniewski.

Z kolei radny Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy, Mirosław Grabowski chciał by oceną merytoryczną wniosku o wygaszenie mandatu prezydenta zajęła się niezależna kancelaria prawna. – Obecnie mamy sytuację, że prezydent jest sędzią we własnej sprawie. To zatrudnieni w ratuszu prawnicy badają, czy prowadzi on działalność gospodarczą czy nie. To nie jest obiektywne – powiedział radny Grabowski.

Jak można było przypuszczać zdominowana przez prezydenckich radnych Rada Miasta odrzuciła wnioski opozycji i skierowała sprawę do Komisji Rewizyjnej, w której nie ma ani jednego przedstawiciela opozycji.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close