ReklamaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Właściciel sieci sklepów Biedronka chce kupić działkę na Piaskach (aktualizacja)

Reklama

Właściciel sieci sklepów Biedronka chce nabyć na własność działkę przy ul. Zegrzyńskiej w Legionowie. To ta sama nieruchomość, na której znajduje się jeden ze sklepów tej sieci. Działka obecnie jest własnością miasta i została jedynie przekazana w użytkowanie wieczyste. Decyzję w tej sprawie ma podjąć w najbliższą środę (30.10) Rada Miasta Legionowo.

Reklama

Podczas najbliższego posiedzenia Rady Miasta Legionowo, które zaplanowane jest na środę (30.10), radni podejmą decyzję w sprawie wyrażenia zgody Prezydentowi Miasta Legionowo na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Gminy Miejskiej Legionowo, położonej przy ul. Zegrzyńskiej na rzecz dotychczasowego użytkownika wieczystego, czyli firmy USS FPROP(8) sp. z o.o. – powiązanej z właścicielem sieci sklepów Biedronka, korporacją Jeronimo Martins. Na działce tej znajduje się obecnie jeden ze sklepów tej sieci.

W zeszłym roku przedłużyli okres użytkowania wieczystego

Nie tak dawno, bo w sierpniu 2018 roku, Rada Miasta Legionowo już raz zajmowała się sprawą tej nieruchomości. Przedłużono wtedy okres użytkowania wieczystego dla tej działki. Użytkownik uzasadniał wówczas swój wniosek koniecznością pozyskania środków pod przyszłą inwestycję na tym gruncie i amortyzacją budynku.

Czy miasto powinno pozbywać się tej działki?

O sprawę zapytaliśmy radnego z terenu os. Piaski Mirosława Grabowskiego, reprezentującego Stowarzyszenie Nasze Miasto Nasze Sprawy. – To jest jedyna tak duża działka miejska na osiedlu Piaski. Patrząc na rozbudowę drogi krajowej i pomniejszenie terenu przedszkola znajdującego się przy ulicy Buka należałoby rozważyć, czy w przyszłości to przedszkole nie będzie wymagało rozbudowy. Pozbywając się tej działki miasto pozbawia się jedynego miejsca gdzie taka rozbudowa przedszkola mogłaby nastąpić. Ponadto patrząc na to co dzieje się na drugiej stronie miasta gdzie w miejscu sklepów powstają bloki mieszkalne można mieć obawę, iż w przyszłości ten teren również może stać własnością jakiegoś dewelopera. Tego zapewne mieszkańcy by nie chcieli. Już teraz na tym osiedlu brakuje miejsc parkingowych. To również dobre miejsce na budowę placu zabaw i infrastruktury sportowej która poprawiłaby komfort życia mieszkańców osiedla Piaski – komentuje sprawę radny Grabowski.

Aktualizacja 30.10.2019
Punkt dotyczący sprzedaży działki, na której znajduje się sklep „Biedronka” został zdjęty z porządku obrad Rady Miasta Legionowo.

 

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. Do Wojtka..jeśli by tak było…to ok. Ale bedzie tak – Biedronka kupi działkę, potem ją odsprzeda developerowi z zyskiem, wczesniej zagwarantowując sobie w umowie sprzedaży pierwszeństwo przy dzierżawie powierzchni usługowej zlokalizowanej na parterze budowanego przez devlopera wielopoziomowego budynku mieszkalnego. W fiinale powstanie kolejny budynek mieszkalny z cześcią usługową na parterze… która zajmie tak jak dotychczas Biedronka – kasa w kieszeni, powierzchnia użytkowa dostosowana dla sklepu…a okolica ma kilkadziesiat samochodów więcej ( bo nie ma jak zmieścić miejsc postojowych (nawet podziemnparking to fikcja bęzie za mało i za drogo – połowa nie wykupi miejsc postojowych za np. ok 30 tys.), a i zapewne do pozwolenia o budowe wpiszą wyliczenia miejsc postojowych obejmujące obecnie plac przy sklepie.. skad to wiemy? ano taki manewr z budowa chciano przeprowadzić przy ulicy Piaskowej – budynek 9 kondygnacyjny na osiedlu gdzie max wys to 4 pietra. Do tego dodac nalezy jeszcze jeden budynek za restaruracją, przy wiadukcie…. w sumie to da nam ok 100 aut więcej na osiedlu..a miejsc parkingowych nie zwiększa się i nie modernizuje dróg poprzez ich poszerzenia. czyli dalszy ciąg dogęszczania miasta, niszczenie terenów zielonych itp… by żyło sie lepiej.. Panu Romanowi… nie mieszkańcom.

  2. I jest to świetny pomysł….Od lat nie działa tam oświetlenie uliczne od strony osiedla, miasto widać się nie poczuwa się do tego obowiązku. Tu trzeba gospodarza, niech dostanie to Biedronka, powiększy sklep do dwupoziomowego, na własne koszty przejmie oświetlenie, zagospodarowanie parkingu, uporządkuje chaszcze na tym terenie…Jestem obywatelem Legionowa, środki publiczne należy szanować, niech prywatna inicjatywa ponosi koszty służące ich obiektom….budżet miasta skorzysta podwójnie – na działce i na kosztach utrzymania! Brawo Biedronka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close