Reklama

Foto/WideoKomunikacjaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: Po wielu latach budowy otworzyli nowy dworzec (galeria)

Reklama

W niedzielę (11.09), punktualnie o godz. 15:00, dwa lata później niż pierwotnie planowano, władze miasta uroczyście oddały do użytku nowy dworzec kolejowy. Wydarzeniu towarzyszyły przemówienia polityków oraz atrakcje dla dzieci. Każdy chętny mógł także zwiedzić znajdującą się na pierwszym piętrze nowoczesną mediatekę.

Reklama

Uroczystość otwarcia nowego, legionowskiego dworca (którego budowa ruszyła na wiosnę 2013 roku) rozpoczął pokaz artystyczny. Zatrudnieni przez ratusz artyści z humorem odegrali scenki artystyczne nawiązujące tematycznie do kolejnictwa. Dużą atrakcją wśród najmłodszych cieszyła się także starodawna lokomotywa, do której można było swobodnie wsiąść i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Następnie zgromadzeni mieszkańcy zostali wpuszczeni do budynku, od strony przystanków autobusowych. To właśnie po tej stronie dworca nastąpiło odczytywanie długiej listy gości oraz następujące po tym przemówienia. Podczas trwania tego punktu nie obyło się bez jednak “wpadki”. Okazało się, że mieszkańcy nie mogą swobodnie przemieszczać się w tej części dworca. Przejście blokowali artyści, którzy chwilę wcześniej zabawiali mieszkańców. O tym nieprzyjemnym zajściu piszemy szerzej w TEJ WIADOMOŚCI. Takie posunięcie dawało efekt po brzegi wypełnionej sali, ale panująca duchota i słabe nagłośnienie sprawiły, że ludzie chcieli się stamtąd jak najszybciej wydostać.

Kiedy przejście, dzięki interwencji dziennikarza Legio24.pl zostało ludziom udostępnione, stłoczeni wcześniej mieszkańcy ruszyli zwiedzać pozostałą część budynku. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się mediateka. Trzeba przyznać, że ta część budynku robiła największe wrażenie. Funkcjonalnie zorganizowana biblioteka, czytelnia i sale pełne nowoczesnego sprzętu komputerowego na pewno przydadzą się mieszkańcom oraz gościom odwiedzającym Legionowo. Jeśli z jakiś powodów nie byliście na otwarciu dworca w niedzielę i nie widzieliście mediateki, to koniecznie musicie ją zobaczyć. Dla nas to najciekawsza część nowego dworca, nie ustępująca w niczym podobnym placówkom w innych krajach.

Po zakończeniu zwiedzania każdy chętny mógł wziąć udział w bogatym programie artystycznym, przygotowanym w dużej mierze przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Były atrakcje i dla dzieci, i dla dorosłych. Na zakończenie imprezy organizatorzy przygotowali jeszcze koncert muzyczny.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Dziś rano o godzinie 5.50 (poniedziałek) dworzec był zamknięty… Czyli dworzec został otwarty ale nie oddany do użytku!

    Proszę też zerknąć na powiększające się rozlewisko oleju na sąsiadującym dworcu autobusowym – nowa kostka wygląda strasznie zalana olejem z cieknących autobusów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close