Reklama

LegionowskiListy do redakcjiWiadomości

Legionowo: Wandale niszczą miejskie rowery. Acro prosi o zgłoszenia

Reklama

Komu przeszkadzają miejskie rowery? – Takie pytanie ciśnie się na usta po przeczytaniu zgłoszenia, które do redakcji Legio24.pl przesłał jeden z czytelników. Do wiadomości dołączone zostały fotografie zdewastowanego pojazdu. W związku z tym, że aktów wandalizmu jest więcej zapytaliśmy operatora miejskich rowerów, firmę Acro Bike o komentarz w tej sprawie. Zapytaliśmy się także jak mieszkańcy mogą reagować na tego typu zdarzenia.

Reklama

– Niszczenie sprzętu w systemach współdzielonych rowerów czy hulajnóg ma miejsce i utrudnia życie zarówno korzystającym z nich mieszkańcom jak i operatorom. Sprawcami praktycznie nigdy nie są użytkownicy, a osoby postronne, które w danym momencie postanawiają rozładować buzujące emocje na sprzęcie, który “przecież do nikogo nie należy” – przyznaje przedstawicielka Acro Bike Magda Gromniak-Shi.

Rowery mają specjalne zabezpieczenia, ale…

Poszczególne części roweru mają zabezpieczenia np. śrub od zamka nie da się odkręcić zwyczajnym śrubokrętem, a sztyca siodełka nie może zostać wysunięta do końca. Zdaniem firmy Acro Bike, choć zabezpieczenia te są solidne, to chronią pojazdy przede wszystkim przed kradzieżą, a nie zniszczeniem. – Dla chcącego nic trudnego – przyznaje Magda Gromniak-Shi.

Lokalny warsztat naprawia uszkodzone jednoślady

– Aby móc jak najszybciej reagować w przypadkach wandalizmu podjęliśmy współpracę z lokalnym warsztatem rowerowym. Panowie z serwisu zajmują się także relokacją, a ponieważ działają na miejscu, na zgłoszenie o źle zaparkowanym czy zepsutym rowerze mogą zareagować natychmiast. Bardzo dziękujemy również mieszkańcom Legionowa za przesyłanie zgłoszeń, często opatrzonych zdjęciami czy nawet współrzędnymi GPS wskazującymi, gdzie znajduje się niesprawny rower. Zgłoszone rowery mają nadany priorytet i serwisanci odbierają je w ciągu kilku godzin od otrzymania informacji – pisze w odpowiedzi na nasze zapytania przedstawicielka Acro Bike.

Jak zgłaszać uszkodzenia?

Jeśli zauważysz na mieście uszkodzony rower miejski możesz zadzwonić pod numer 536 133 123 lub przesłać zgłoszenie e-mailem pod adres [email protected] Można także skorzystać z systemu wiadomości na profilu firmy w portalu społecznościowym Facebook. – Najważniejsze, aby w zgłoszeniu pojawił się numer roweru lub jego lokalizacja – wtedy możemy działać od razu – dodaje przedstawicielka Acro Bike Magda Gromniak-Shi.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close