Legionowo: Wakacje w Muzeum? Czemu nie!

Najmłodsi chętnie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez legionowskie muzeum, Fot. Muzeum Historyczne Legionowo

W piątek (24.06) po raz ostatni zabrzmi szkolny dzwonek – rozpoczną się upragnione przez wszystkich uczniów wakacje. Jak je spędzić? Specjalną propozycję dla najmłodszych mieszkańców Legionowa ma Muzeum Historyczne. Zajęcia ruszają już 27 czerwca.

– Codziennie przez dwa tygodnie, aż do 8 lipca, w godzinach od 10.00 do 13.00 będziemy się spotykali z historią zapisaną w przedmiotach. Porozmawiamy o wybranych zabytkach z najnowszej wystawy stałej „Dzieje Legionowa 1877–1990”. Dowiemy się również wiele o historii łyżki, talerza, butelki, radia, gramofonu i wielu innych przedmiotów związanych z Legionowem. Będzie dużo wspólnej zabawy i aktywności twórczej – informuje Malwina Piorun z legionowskiego Muzeum Historycznego, mieszczącego się przy ul. Mickiewicza 23.

Trzeba się zapisać

Aby wziąć udział w wakacyjnych warsztatach należy wcześniej się zapisać. Można tego dokonać na dwa sposoby. Telefonicznie pod numerem 22 784 59 88 lub za pomocą internetu, wysyłając e-mail na adres [email protected]

Szczegółowy program zajęć:

grafik lato 2016 willa

/kliknij w plan zajęć aby go powiększyć/

lato 2016

Więcej szczegółowych informacji na temat wakacyjnej oferty Muzeum Historycznego w Legionowie znajdziecie na stronie internetowej placówki pod adresem www.muzeum.legionowo.pl.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Wakacje w Muzeum? Czemu nie!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *