Reklama

LegionowskiNajważniejsze

Legionowo: W wyborach Smogorzewski zmierzy się z Michalskim

Reklama

Tylko dwie osoby będą walczyły o stanowisko prezydenta miasta Legionowo. Według informacji, jakie podała Państwowa Komisja Wyborcza z obecnym prezydentem, Romanem Smogorzewskim zmierzy się przedstawiciel PiS-u, Konrad Michalski.

Reklama

Wybory na urząd włodarza stolicy powiatu legionowskiego wzbudzają wiele emocji, a kampania nie zapowiada się spokojnie. Adwersarz Prezydenta Smogorzewskiego zapowiada bowiem – w przypadku wygranej – zmiany w sposobie sprawowania władzy i podejmowania decyzji.

Czas na zmiany…

– Nadszedł czas na zmiany w legionowskim samorządzie. Chciałbym je wprowadzać wspólnie z przyszłymi radnymi Prawa i Sprawiedliwości kandydującymi do Rady Miasta w okręgach wyborczych – możemy przeczytać na stronie internetowej kandydata PiS-u. Michalski zarzuca obecnym władzom wprowadzenie zbyt wygórowanych podatków i opłat lokalnych, a także wyprzedaż mienia. Na stronie kandydata PiS-u ciężko znaleźć jednak konkretne plany i zamierzenia. Jest raczej negacja dotychczasowego sposobu sprawowania władzy przez Smogorzewskiego. Może to oznaczać ostrą kampanię wyborczą prowadzoną według scenariusza ogólnego konfliktu PiS-u z PO, z którego to ugrupowania wywodzi się obecny prezydent Legionowa.

Miasto przyjazne dla każdego…

Obecny prezydent miasta, Roman Smogorzewski, który 16 listopada zmierzy się z Michalskim chce walczyć o głosy wyborców przedstawiając bogaty w plany program wyborczy. Wśród najpilniejszych inwestycji postulowanych przez Smogorzewskiego znajdują się między innymi: budowa basenu na Piaskach, powstanie drugiego żłobka, lepsza opieka medyczna dla dzieci i osób starszych, czy zakończenie budowy Centrum Komunikacyjnego. Smogorzewski chce także jednozmianowego systemu pracy w szkołach dla najmłodszych uczniów i lepszej komunikacji miasta ze stolicą w postaci bezpośredniej linii autobusowej do stacji metra.

Czy Michalski ma szanse?

Trudno ocenić, czy kandydat PiS-u ma realne szanse na zdobycie urzędu prezydenta Legionowa. Poparcie dla Smogorzewskiego nie jest może tak wysokie jak 4 lata temu, ale na pewno o wiele wyższe niż w przypadku Michalskiego.

W poprzednich wyborach samorządowych, w 2010 roku Smogorzewski zdobył 77,4% procent głosów i wygrał wybory już w pierwszej turze. Drugi w kolejności, kandydat PiS-u, Kazimierz Płaciszewski miał niespełna 10 % poparcie.

Aktualizacja, 21 października

Na oficjalnej stronie internetowej Konrada Michalskiego pojawił się program wyborczy. Z programami obu kandydatów można się zapoznać poniżej.

Program wyborczy Romana Smogorzewskiego

Program wyborczy Konrada Michalskiego 

/se/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

10 razy komentowano

 1. Prezydent mieszka poza miastem, więc obawiam się że zanieczyszczenie powietrza w Legionowie, i sposoby walki z tymże, nie są mu szczególnie bliskie.

 2. Co Roman Smogorzewski zrobił albo planuje zrobić dla miasta w celu oczyszczenia powietrza ?
  Legionowo to miasto w którym zanieczyszczenie powietrza jest porównywalne do Pekinu.
  Tężnie będzie budował ?

 3. 🙂 przypominam “mieszczuchom”, że Wielkie Miasto Legionowo było zaledwie kiblem Jabłonny i jako takie służy ma całemu powiatowi a nie tylko części jego mieszkańców (wątek ksenofobiczny raczej świadczy o ciasnocie w głowie). Warto rozumieć, że zaledwie 35% mieszkańców powiatu mieszka na terenie administracyjnego grajdoła, gdzie może wybierać pod kogo się podlega – pod Smogo albo pod Rosiaka. W negatywnym scenariuszu jest się poddanym obu tych postaci. W tym ujęciu każda niepodległa wieś lepsza 🙂 Wietrzenie – przyda się w Wielkim Mieście a lokalnie we wsi łatwiej było ułożyć tych, co chcą coś zrobić i mamy całkiem przyzwoite efekty – u nas inwestycje po prostu kończymy w terminie, bez pieprzenia o przeszkodach.

 4. Marcin – nie żartuj. Wietrzyłeś już w Jabłonnie przez cztery lata i jakoś nic z tego nie wyszło. I po wyborach się zaprzyjaźniliście. W Legionowie też tak będzie?

 5. Na emeryturę wyślij tą ze swojej gminy. A do nas, mieszkańców Legionowa się nie wtrącaj. Przynajmniej dopóki mieszkasz na wsi.
  I niech tak pozostanie.

 6. Michelski to słup klanu rodzinnego Powiatowego Prezia.
  Jak można liczyć na głupotę wyborców, że wybiorą szczawika bez dokonań w miejsce doświadczonego Prezydenta?
  Toż to wydumane androny. I nie sposób uwierzyć, że ktoś rozsądny mógł się na to zgodzić.
  Chyba, że musiał? Dlaczego?

  “Wystawiać takich ludzi żal”.

 7. temu z lewej już dziękujemy: dworzec, biblioteki, niewiadomego pochodzenia zegarek – Roman, zaplanuj emeryturę z daleka od samorządu, 2013 i 2014 jest festiwalem twoich porażek a seria fuck-up’ów przypomina serię z kałasznikowa; tego nawet bidna Tamara nie dary przypudrować. Ten z prawej – trudny i dociekliwy zawodnik, zadaje celne pytania i nie boi się lokalnego układu. Dlatego jestem na “TAK”, w Legionowie przyda się wietrzenie w samorządzie, z korzyścią dla wszystkich mieszkańców powiatu.

 8. Można Pana Smogorzewskiego lubić albo nie lubić, ale to, co zrobił z Legionowa w czasie sprawowania w nim rządów widać gołym okiem. Jest dobrym gospodarzem, sprawnym menadżerem – i to zdecydowanie za Nim przemawia. A dodatkowym plusem jest to, ze nie jest z PiS-u 🙂

 9. Płaciszewski to było jakieś nieporozumienie. Po debacie w (moderacja) jaką żenadę odstawił to modliłem się, żeby jak najmniej pisu było w samorządzie. Wystawiać takich ludzi. Żal.
  Pan Michalski, skąd się wziął i co ma do powiedzenia – ciekawe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close