Reklama

CiekawostkiZdrowie

Legionowo: W Walentynki zbadaj serce w pociągu!

Reklama

W najbliższą niedzielę (14.02) obchodzić będziemy święto wszystkich zakochanych, czyli dzień św. Walentego. Choć medycyna podpowiada inaczej, to większość z nas uważa, że za wzniosłe uczucie miłości odpowiada serce. Warto więc przy tej okazji zbadać, czy funkcjonuje ono prawidłowo. W walentynki będzie można to uczynić podczas podróży – w pociągu Kolei Mazowieckich.

Reklama

W niedzielę o godz. 11:18 z peronu numer 8 dworca Warszawa Zachodnia w podróż do Działdowa, przez Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki i Ciechanów wyruszy wyjątkowy pociąg, którego pasażerowie będą mogli bezpłatnie zbadać swoje serce. Wystarczy, że zgłoszą się do punktu „Ciśnienie na życie” zlokalizowanego w pierwszym wagonie.

Osobom, które będą chciały przeprowadzić badanie wykwalifikowany personel medyczny zmierzy ciśnienie tętnicze oraz określi wiek serca. Udzieli także wyczerpujących porad na temat chorób układu krążenia.

– Na akcjach bezpłatnych badań można nie tylko zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, ale także za pomocą innowacyjnej aplikacji poddać się badaniu wieku serca. Pozwala ono stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego.

Ale jest dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety i zwiększenie aktywności fizycznej oraz rzucenie palenia – czytamy w komunikacie Kolei Mazowieckich.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close