Legionowo: W Walentynki zbadaj serce w pociągu!

Fot. arch. Legio24

W najbliższą niedzielę (14.02) obchodzić będziemy święto wszystkich zakochanych, czyli dzień św. Walentego. Choć medycyna podpowiada inaczej, to większość z nas uważa, że za wzniosłe uczucie miłości odpowiada serce. Warto więc przy tej okazji zbadać, czy funkcjonuje ono prawidłowo. W walentynki będzie można to uczynić podczas podróży – w pociągu Kolei Mazowieckich.

W niedzielę o godz. 11:18 z peronu numer 8 dworca Warszawa Zachodnia w podróż do Działdowa, przez Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki i Ciechanów wyruszy wyjątkowy pociąg, którego pasażerowie będą mogli bezpłatnie zbadać swoje serce. Wystarczy, że zgłoszą się do punktu „Ciśnienie na życie” zlokalizowanego w pierwszym wagonie.

Osobom, które będą chciały przeprowadzić badanie wykwalifikowany personel medyczny zmierzy ciśnienie tętnicze oraz określi wiek serca. Udzieli także wyczerpujących porad na temat chorób układu krążenia.

– Na akcjach bezpłatnych badań można nie tylko zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, ale także za pomocą innowacyjnej aplikacji poddać się badaniu wieku serca. Pozwala ono stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego.

Ale jest dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety i zwiększenie aktywności fizycznej oraz rzucenie palenia – czytamy w komunikacie Kolei Mazowieckich.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: W Walentynki zbadaj serce w pociągu!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *