Reklama

LegionowskiWiadomościZdrowie

Legionowo: W środę w ratuszu wyrobisz EKUZ – Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

Reklama

W najbliższą środę (22.01) w atrium Urzędu Miasta Legionowo będzie można wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego – niezbędną podczas wyjazdów do innych krajów Unii Europejskiej. Pracownicy mazowieckiego NFZ-tu czekać będą na mieszkańców w godzinach od 9:00 do 15:00.

Reklama

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (w skrócie EKUZ) potwierdza nasze prawo do bezpłatnej opieki medycznej podczas pobytu w innym kraju europejskiej wspólnoty. Jest wydawana przez Narodowy Fundusz Zdrowia ubezpieczonym osobom, które na stałe zamieszkują na terytorium Polski.

Kartę wydaje się najczęściej na okres 90 dni, ale terminy bywają różne i są zależne od naszej sytuacji zawodowej. Maksymalny okres na jaki możemy otrzymać kartę to nawet 5 lat.

Podczas zagranicznego wyjazdu kartę najlepiej nosić przy sobie. W razie nieszczęśliwego wypadku służby danego kraju od razu będą wiedziały, że mamy prawo do bezpłatnej opieki medycznej. Należy pamiętać, że pomoc medyczna w innym kraju UE odbywa się zgodnie z zasadami tam panującymi, a te mogą być różne od tych jakie znamy w Polsce.

Osoby, które wybierają się w podróż do innego kraju Unii Europejskiej mogą wyrobić EKUZ w najbliższą środę, w legionowskim ratuszu. Pracownicy mazowieckiego NFZ-tu będą czekać na mieszkańców w atrium Urzędu Miasta w godz. od 9:00 do 15:00.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close