Reklama
KomunikacjaLegionowskiNajważniejsze

Legionowo: Tunel na Przystanku otworzą najpóźniej w czwartek (aktualizacja)

We wtorek (3 czerwca) Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadził kontrolę tunelu pod torami kolejowymi na legionowskim Przystanku. Odbiór techniczny wypadł pozytywnie. Najprawdopodobniej w środę lub w czwartek tunelem pojadą pierwsze samochody.

Reklama

fot.: Legio24Fot. Legio24.pl

Jak dowiedziała się redakcja Legio24 we wtorek (3 czerwca), Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przeprowadzi kontrolę tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ul. Krakowska – Al. Róż w Legionowie. Niewykluczone, że już w środę (4 czerwca) lub w czwartek pojadą nim samochody.

Jak informuje na swoim profilu społecznościowym Starosta Legionowski, Jan Grabiec, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wyznaczył na 3 czerwca termin kontroli tunelu. Jeśli inspekcja nie wykaże żadnych uchybień kierowcy, po ponad pół rocznym oczekiwaniu, będą mogli w końcu nim pojechać.

Aktualizacja godz. 13:45

Jak poinformował naszą redakcję Jaromir Grabowski, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego do Legionowa udała się już ekipa WINB, która przeprowadzi kontrolę tunelu. – Jeśli wyniki kontroli będą pozytywne, to pozwolenie na użytkowanie może zostać wydane w ciągu kolejnych 24 godzin – powiedział Jaromir Grabowski.

Aktualizacja godz. 15:35

Adam Jędraś, zastępca Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego poinformował redakcję Legio24.pl o pozytywnym wyniku kontroli legionowskiego tunelu. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie by tunelem pojechały samochody. Jak zaznaczył Jędraś decyzja o pozwoleniu na użytkowanie zostanie podjęta w środę lub w czwartek. Tuż po jej wydaniu PKP PLK będzie mogło otworzyć tunel.

/db,se/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

5 razy komentowano

  1. @Gosik
    10 minut dłużej przez tunel? Samochodem? Toć to tylko jakiś kilometr dalej niż przez przejazd. Rozumiem że piesi mogą narzekać. Ale samochodem to jest minuta drogi. A weź pod uwagę, że jak musiałaś przejechać przez przejazd i jechał pociąg to masz przymusowy postój minimum 3-5 minut. A tu co najwyżej jakieś skrzyżowanie stanie się ruchliwe i będzie trzeba chwilę postać do skrętu, ale raczej nie tyle co się stało bezproduktywnie na przejeździe.

    Ale poczekajmy… komisja dopiero ma sprawdzic tunel. Do otwarcia jeszcze długa droga…. 🙂

  2. Szkoda:( cos strasznego . Nie jestem za otwarciem tunelu , będe musiała z osiedla sie cofać aby dotrzeć do PKP Legionowo , lub jechac obok Kaufland Piaski aby dotrzec do PKP Legionowo ( w stapił do piekieł po drodze mu było ) teraz jadę do PKP Legionowo 5 minut będę jechałą 10 lub 15 + koszt benzyny – kto mi odda ??? i wstanie za mnie 30 min wcześcnie .
    Ten tunel nie jest dobrym wyjściem i dobrym pomysłem przy fakcie że teraźniejszy przejazd chcą zamknąć. :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button