Legionowo: W przyszłym roku powstanie boisko przy Liceum im. Konopnickiej

Wielofunkcyjne boisko ma powstać na tyłach szkoły. Fot. Legio24

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej wzbogaci się w przyszłym roku o nowe, wielofunkcyjne boisko sportowe. Przy okazji rewitalizacji doczeka się znajdujący się wokół niego teren. Inwestycję przeprowadzi Starostwo Powiatowe w Legionowie przy ogromnym wsparciu legionowskiego ratusza.

Poza budową wielofunkcyjnego boiska sportowego wraz z wyposażeniem oraz oświetleniem przewiduje się także wybudowanie jego ogrodzenia wraz z piłkochwytami oraz zagospodarowanie terenu znajdującego się wokół. Pojawią się ścieżki z kostki brukowej, a na pozostałej przestrzeni zostanie zasiana trawa. Wymieniona zostanie także altana śmietnikowa. Całość terenu zostanie podłączona do kanalizacji deszczowej.

Inwestycję wykona wyłoniona w przetargu legionowska firma Roboty Ziemno-Budowlane Janusz Mróz za kwotę ponad 640 tys. złotych. Pieniądze na wykonanie inwestycji pochodzić będą po połowie z kasy Powiatu Legionowskiego oraz Urzędu Miasta Legionowo. Na sesji Rady Miasta, która odbyła się we wtorek (29.12) legionowscy radni zabezpieczyli w budżecie środki na ten cel.

Wykonawca zobowiązał się wykonać boisko w ciągu 11 tygodni od dnia podpisania umowy, a na wykonane prace udzieli 60-cio miesięcznej gwarancji.

Dostępne dla wszystkich?

Według obietnic składanych na wspomnianej sesji przez Prezydenta Legionowa, po godzinach pracy szkoły z boiska korzystać będą mogli nieodpłatnie wszyscy mieszkańcy Legionowa. Szczegóły tego rozwiązania będą dopracowywane w najbliższych miesiącach.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: W przyszłym roku powstanie boisko przy Liceum im. Konopnickiej"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *