Reklama

LegionowskiWiadomościZdrowie

Legionowo: W Nowym Roku zadbaj o zdrowie! W styczniu bezpłatne badania mammograficzne

Reklama

We wtorek (14.01) przed Urzędem Miasta Legionowo pojawi się mammobus firmy Lux Med, w którym zainteresowane panie będą mogły wykonać bezpłatne badania piersi. Aby z nich skorzystać należy się wcześniej zapisać drogą elektroniczną lub telefoniczną.

Reklama

– W tym roku uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej mammografii nabywają Panie z rocznika 1970. Zapraszamy je gorąco do rejestracji na badania i zachęcamy do ich regularnego przeprowadzania. Tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby – czytamy w komunikacie przesłanym przez Lux Med.

Kto może wziąć udział w bezpłatnych badaniach piersi?

W badaniu mogą wziąć udział panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy,
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Uwaga, obowiązują zapisy

Aby wziąć udział w badaniach należy wcześniej dokonać rejestracji. Można to uczynić pod nr tel. 58 666 24 44 lub elektronicznie pod adresem http://www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania, przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Badania wykonywane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ i nie wymagają skierowania lekarskiego.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close