Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Legionowo: W lutym rusza modernizacja pływalni. KZB weźmie pożyczkę na 1 mln zł

Reklama

W lutym ruszy modernizacja jedynej jak na razie, ogólnodostępnej pływalni w Legionowie. Basen mieszczący się przy ZSO2 zyska nowe źródło ciepła i stanie się przede wszystkim bardziej ekologiczny. Nie bez znaczenia jest także planowana w terminie późniejszym zmiana samej technologii obiegu wody. Łączny koszt wszystkich zaplanowanych prac to milion dwieście tys. złotych. Pieniądze na ten cel w większości KZB pożyczy od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Reklama

Modernizacja pływalni przy ul. Królowej Jadwigi będzie prowadzona w dwóch etapach. Etap I, który rozpocznie się w lutym i potrwa do kwietnia obejmie modernizację źródła ciepła na basenie. Na pływalni zostanie zamontowany ekologiczny system pomp ciepła. – Dzięki realizacji przedsięwzięcia nastąpi redukcja CO2 o ok. 108 Mg/rok, co wpłynie korzystnie na jakość powietrza w Legionowie – pisze w komunikacie prasowym KZB Legionowo. Koszt I etapu prac ma wynieść 787 200 zł, z czego 640 tys. ma pochodzić z pożyczki WFOŚiGW.

Razem z modernizacją źródła ciepła zostanie zainstalowany system umożliwiający zarządzanie i monitorowanie jego pracy w celu maksymalizacji efektów ekonomicznych i ekologicznych przedsięwzięcia. System umożliwi zdalną kontrolę i nadzór. Zostanie zamontowany zdalny monitoring zużycia energii cieplnej, pozwalający zarówno na lokalny, jak i zdalny nadzór nad efektywnością pracy instalacji.

Będzie zamknięty obieg wody

Podczas II etapu, który potrwa od kwietnia do sierpnia KZB Legionowo planuje zmianę tak zwanej technologii basenowej – zamknięcie obiegu wody basenowej wraz z wymianą filtrów. Przyniesie to kolejne oszczędności energii oraz co warte podkreślenia samej wody. Koszt tego etapu to 440 tys złotych. Tutaj dofinansowanie z pożyczki udzielonej przez Fundusz ma wynieść 428.356,00 zł.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1.227.200,00 zł. Większość pieniędzy na realizację modernizacji pochodzić będzie z kredytu WFOŚiGW – 1.068.356,00 zł.

Inwestycja realizowana będzie w formule „finansuj-projektuj-buduj”, przez firmę Hydrochem DGE S.A. z siedzibą w Warszawie.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close