Reklama

Legio EduLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: VI Festiwal Młodych Talentów

Reklama

Już po raz szósty spotkaliśmy się na Miejskim Festiwalu Młodych Talentów pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo oraz fundacji „Legionowo dla Ciebie”. Przygotowania do festiwalu trwały właściwie od maja, kiedy to wspólnie z panią Małgorzatą Luzak (emerytowaną nauczycielką ZSO2) wysłałyśmy regulamin do legionowskich szkół. Do eliminacji, które odbyły się 17 września zgłosiło się ponad pięćdziesięcioro uczestników. Do koncertu finałowego zakwalifikowało się 27 wspaniałych artystów. Nagrodą dla finalistów był cykl warsztatów (emisja głosu, ruch sceniczny) przygotowany przez współorganizatora Festiwalu – Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie. Zajęcia prowadzone przez instruktorów MOK-u okazały się wielkim wsparciem i pomocą dla młodych artystów, którzy doskonalili swój warsztat.

Reklama

7 listopada, w czasie 3 koncertów mogliśmy podziwiać występy młodych artystów w Sali Widowiskowej miejskiego Ratusza. Dwa z nich przeznaczone były dla uczniów legionowskich szkół, trzeci – wieczorny – dla mieszkańców miasta. Praca młodych artystów została doceniona, gdyż sala na każdym koncercie była wypełniona po brzegi, a oklaski i aplauz ze strony publiczności motywowały „talenty” do większego – z każdym występem – wysiłku.

Moc braw zdobyli niezwykle uzdolnieni piosenkarze, pianiści i tancerze legionowskich szkół. Podbili serca publiczności swoim talentem, charyzmą, profesjonalizmem i wielkim szacunkiem dla oglądających.

Wśród występujących nie zabrakło oczywiście uczniów ZSO nr 2. W koncertach galowych wystąpili: w układzie tanecznym Jan Konarzewski i absolwent gimnazjum Tomek Krasieńko, jak zwykle uroczo wokalnie zaprezentowały się Iza Dąbrowska i Gabrysia Kołtun – również absolwentka gimnazjum, a zachwyt nad wdziękiem i umiejętnościami tanecznymi Zuzi Skóry i jej partnera Kacpra Nowocina słychać było jeszcze długo po każdym z koncertów. Całość pięknie poprowadzili uczniowie liceum przy ZSO nr 2 – Dominika Wojucka i Kamil Drozdowski.
Dziękujemy oczywiście wszystkim uczniom legionowskich szkół. Miło nam, że tak licznie włączyli się w to piękne przedsięwzięcie. Bardzo dziękujemy za występ: Angelice Skórzyńskiej i Jakubowi Helińskiemu, Magdzie Redo, Bartoszowi Kamińskiemu, Bartoszowi Grochowskiemu, Mirusi Warulik, Ani Ptaszek, Nikoli Rosie, Ewie Tłokińskiej, Marcie Kozłowskiej i Dominice Kołodziej oraz Kacprowi Krakowiakowi, Julianowi Uziębło, Oli Polak, Mateuszowi Pietrzakowi, Natalii Sucharskiej, Ani Pruchniak, Asi Wroczyńskiej, Magdzie Wiecińskiej oraz Dominice Lubasczce i Zuzi Jukiewicz. Było wspaniale, a właściwie to wy byliście wspaniali. Wielkie, wielkie gratulacje!

Festiwal znów okazał się wielkim sukcesem legionowskiej młodzieży i publiczności, udowodnił jednocześnie, że talent, pasja ale też wielka praca i poświęcenie przynoszą wspaniałe efekty. Tym bardziej cieszy fakt, że ZSO nr 2 jest współorganizatorem tak wspaniałego przedsięwzięcia.

Jeszcze raz, wielkie gratulacje! Do zobaczenia za rok!

/Grażyna Wesołowska, Bartek Porzucek, ZSO2, Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close