Legionowo: Uważaj na upały!

W ten weekend pogoda obdarzy nas wysokimi temperaturami. Prognozowane upały mogą być jednak szkodliwe – zwłaszcza dla osób starszych i dzieci. Nie zapominajmy o odpowiedniej ochronie organizmu. 

fot. UM Legionowofot. UM Legionowo

Zbliżające się upały mogą być niebezpieczne. Aby ustrzec się nieprzyjemności zdrowotnych, wynikających ze zbyt długiej ekspozycji na słońcu, należy pamiętać o podstawowych zasadach postępowania.

Przede wszystkim woda

W trakcie upalnej pogody nasze ciało potrzebuje ochłody, dlatego nie szczędźmy mu płynów. Najlepiej pić wodę niegazowaną, która doskonale gasi pragnienie, dostarcza organizmowi mikroelementów i nie wzmaga apetytu. W Legionowie można pić wodę wprost ze źródła. Bezpłatne zdroje uliczne dostępne są na skwerze im. Popiełuszki (przy ratuszu), na terenie kościoła parafialnego pod wezwaniem świętego Jana Kantego oraz kościoła przy ulicy Targowej.

Unikajmy słońca

W upalne dni słońce nie jest sprzymierzeńcem a wrogiem. Należy zatem w miarę możliwości go unikać. Osoby starsze i dzieci w godzinach 10:00 – 15:00, czyli w godzinach największego natężenia promieni słonecznych, powinny pozostać w domu. Osoby przebywające poza domem, powinny jak najczęściej kryć się w cieniu. Nadmierne przebywanie na słońcu podczas upałów grozi bowiem udarem. Warto pamiętać o przewiewnym nakryciu głowy.

Będą kurtyny wodne

Aby pomóc mieszkańcom się ochłodzić, Urząd Miasta Legionowo zamierza, podczas upałów, uruchomić kurtyny wodne.

/db/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Uważaj na upały!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *