Legionowo: Urząd radzi sobie jak może…

Gumka, korektor, a nawet czerwona farba w sprayu to nieodzowne gadżety potrzebne legionowskiemu ratuszowi, przy okazji komunikowania mieszkańcom zmian w organizacji ruchu związanych z zamknięciem przejazdu kolejowego w ciągu ulic Parkowa / Wyszyńskiego. Legio24.pl „przyłapało” urzędników na korzystaniu z z ostatniego z wymienionych narzędzi, a mianowicie czerwonej farby w sprayu.

Do ostatniej chwili operator linii kolejowych – spółka PKP PLK informowała, że nie pozwoli utrzymywać czynnego przejazdu w ciągu ul. Parkowa / Wyszyńskiego dłużej, niż do połowy kwietnia. W środę miały przyjechać ekipy burzące i znieść z powierzchni ziemi budkę dróżnika oraz rogatki wraz z całą infrastrukturą. Urząd Miasta Legionowo przygotował się do tej nieuchronnej zmiany solidnie – ogłoszono i rozstrzygnięto przetarg na bezpłatną linię autobusową, dowożącą mieszkańców III Parceli do centrum, zapraszano do korzystania z tunelu, poinformowano o zmianach media i wywieszono kilka plakatów na bilbordach… to wszystko kosztowało dosyć sporo, ale przecież chodziło o komfort mieszkańców… i nagle stało się coś, czego nikt się nie spodziewał.

Kolej zmieniła zdanie

Z dnia na dzień, zresztą niemalże w przeddzień zamknięcia przejazdu kolejarze wspaniałomyślnie oświadczyli, że przejazd może być czynny nawet o miesiąc dłużej. Urzędników zatkało, albo nie mogli wprost uwierzyć… tyle kasy wydane, autobus ustawiony, komunikaty wydrukowane, media trąbią o zmianach, bilbordy rozwieszone, pierwsza fala krytyki za zamknięcie przejazdu już za nami…. a oni nam taki numer! I zaczęło się odkręcanie… w ruch poszły klawiatury komputerów w ratuszu i redakcjach lokalnych mediów, toż trzeba poinformować ludzi o zmianie zmian nim się gazety lokalne wydrukują… Na szczęście rozgrzane klawiatury komputerów dały radę i w świat poszła już prawidłowa informacja: przejazd dalej czynny, można jeździć, a autobus odwołany w czasie do 4 maja. Pozostały nieszczęsne bilbordy. Drukować nowe? Eee, to za dużo kosztuje. I użyto czerwonej farby w sprayu…

/sebastian/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Urząd radzi sobie jak może…"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *