Reklama

LegionowskiWiadomości

Legionowo: Urząd Miasta wybrał nowy bank. Od stycznia obsługę ratusza przejmie Santander

Reklama

Santander Bank Polska będzie nowym bankiem obsługującym rachunki Urzędu Miasta Legionowo oraz podległych mu instytucji. Umowa, która ma zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu, wejdzie w życie wraz z nowym rokiem – informuje w komunikacie UM Legionowo. Santander zastąpi Getin Noble Bank, z którym umowa została rozwiązana ze względu na ostatnie doniesienia prasowe dotyczące jego coraz gorszej sytuacji i ryzyka jego upadku.

Reklama

Jak informuje Urząd Miasta Legionowo nowy bank został wybrany na drodze negocjacji. Ratusz wysłał zapytania ofertowe do 6 banków. Najlepszą ofertę przedstawił właśnie Santander.

– Zapłacimy 2 tysiące złotych miesięcznie za obsługę nie tylko gminy, ale też wszystkich jednostek i instytucji kultury. To bardzo korzystna oferta, w związku z tym umowa zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu – mówi prezydent Roman Smogorzewski.

Nowy numer konta w Santanderze, na który będzie można wpłacać wszystkie opłaty i podatki lokalne ma zostać założony jeszcze w tym roku. Od stycznia ma rozpocząć się proces przenoszenia rachunków indywidualnych.

– W styczniu każdy mieszkaniec uiszczający podatki i opłaty lokalne w gminie Legionowo otrzyma informację z nowym numerem rachunku bankowego. Do tego czasu opłaty mogą być wpłacane na ogólny numer rachunku gminy Legionowo, który podamy do publicznej wiadomości jak tylko zostanie założony. Przenoszenie rachunków to ogromne zadanie logistyczne, zważywszy, że jest ich około 40 tysięcy. Ostatni raz robiliśmy to cztery lata temu, po zawarciu umowy z Getin Noble Bank. Liczyliśmy na wieloletnią współpracę, jednak dla bezpieczeństwa finansów gminy musimy zmienić bank w którym zlokalizowane są nasze środki – mówi Jolanta Ćwiklińska, skarbnik gminy.

Umowa z Santander Bank Polska ma zostać zawarta na okres 5 lat.

/red., UM Legionowo/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close