Legionowo: Uroczyste otwarcie warsztatów św. Rity przy parafii na Bukowcu

W czwartek uroczyście otwarto Warsztaty św. Rity, Fot. UM Legionowo

W czwartek (28.01) dokonano uroczystego otwarcia nowych w Legionowie warsztatów terapii zajęciowej. Mieszczące się przy parafii Matki Bożej Fatimskiej warsztaty noszą nazwę św. Rity – opiekunki spraw trudnych. Od końca grudnia uczestniczy w nich 27 podopiecznych.

Warsztaty Terapii Zajęciowej Świętej Rity są zorganizowane i prowadzone przez Legionowskie Stowarzyszenie Amicus. Pracuje tam 10 osób, w tym pięciu terapeutów – instruktorów. Mają oni pod opieką 27 osób z różnymi schorzeniami. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz.8.00 – 15.00 w pięciu pracowniach: Gospodarstwa Domowego, Rękodzieła Artystycznego, Multimedialnej, Krawiecko-Hafciarskiej i Ogrodniczo-Florystycznej – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

W czwartkowym uroczystym otwarciu udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz bp. Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej Marek Solarczyk.

Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był ks. Tomasz Chciałowski – jeden z najbardziej lubianych przez mieszkańców kapłanów. W swojej pracy duszpasterskiej kładzie on szczególny nacisk na pomoc najuboższym i najbardziej potrzebującym, a jego działalność wychodzi daleko poza granice parafii.

Dodatkowe informacje o warsztatach można znaleźć TUTAJ.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Uroczyste otwarcie warsztatów św. Rity przy parafii na Bukowcu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *