Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Legionowo: Umowa na Warszawę+ podpisana

Reklama

W czwartek (23.04) w siedzibie warszawskiego ZTM-u prezydent Roman Smogorzewski podpisał umowę, na mocy której od 1 maja mieszkańcy Legionowa będą mogli korzystać z tańszych biletów komunikacji miejskiej. Podpisanie tego wypracowanego wcześniej dokumentu było czystą formalnością.

Reklama

Jak już wielokrotnie pisaliśmy na łamach Portalu Legio24.pl, od 1 maja mieszkańcy Legionowa będą mogli korzystać z tańszych, okresowych biletów na autobusy i kolej obsługiwaną przez ZTM Warszawa. W ramach tak zwanego „wspólnego biletu” zniżki obejmą również podróżnych Kolei Mazowieckich. Aby skorzystać ze zniżek należy jednak wcześniej zaopatrzyć się w specjalną Kartę Legionowianina. Można ją od poniedziałku (20.04) wyrobić w Urzędzie Miasta Legionowo.

Przeczytaj, jak wyrobić Kartę Legionowianina

Jak działa “Warszawa+”?

Program Warszawa+ polega na tym, że samorządy dopłacają do biletów, w wyniku czego mieszkańcy danej gminy mogą korzystać ze specjalnych zniżek na przejazdy. W ramach tego bilet normalny 30-dniowy, dwustrefowy, imienny jest tańszy o 14 złotych, a bilet 90-dniowy, imienny, normalny, dwustrefowy tańszy o 54 złote. Mniej kosztują także bilety obowiązujące wyłącznie w drugiej strefie – bilet 30-dniowy kosztuje 14 złotych mniej, a 90-dniowy 32 złote mniej.

Z tańszych biletów będą mogły korzystać osoby mieszkające na terenie Legionowa, które swój podatek dochodowy rozliczają w legionowskim Urzędzie Skarbowym.

Nie doładujesz karty w biletomacie

Ważną informacją dla użytkowników Karty Legionowianina jest to, że co do zasady można ją doładowywać jedynie w „obsługowych” punktach ZTM. Nie ma możliwości doładowania jej w biletomatach. Władze miasta zapowiedziały jednak, że w ratuszu przez pewien czas będzie możliwość doładowania karty. Specjalny punkt będzie działał od 4 maja do 31 lipca br. włącznie w godz. 11.00 – 19.00 w poniedziałki i w godz. 8.00 – 16.00 od wtorku do piątku. Od 1 sierpnia mieszkańcy będą musieli ładować swoje karty w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

/red/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. A potem to trzeba jechać do Warszawy zeby naładować kartę Legionowianina- to jakiś absurd. Dostaliśmy konia w postaci możliwosci tańszego przejazdu i za to chwała ale o lejcach żeby móc to naładować w mieście-już ktoś nie pomyślał.

  2. Cytuje: Specjalny punkt będzie działał od 4 maja do 31 lipca włącznie
    —- ??? a potem co, nie trzeba będzie tych kart doładowywać.? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close