Legionowo: Umowa na przebudowę dróg w kwietniu

W połowie kwietnia powinno nastąpić podpisanie umowy na przebudowę głównych dróg w Legionowie. Remontem Jagiellońskiej, Parkowej oraz skrzyżowań Sobieskiego z Parkową i Lwowską zajmie się firma Skanska.

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Firma Skanska zaoferowała w przetargu najniższą cenę – niespełna 8 mln złotych. Publiczne otwarcie ofert odbyło się 15 marca. Do przetargu przystąpiło 7 firm, które oferowały ceny od 7 600 tys. do 10 600 tys. złotych.

Remont Jagiellońskiej, Parkowej oraz skrzyżowań Sobieskiego z Parkową i Lwowską to największa tegoroczna  inwestycja drogowa w powiecie legionowskim. Poza przebudową samych ulic inwestycja obejmie również budowę miejsc parkingowych oraz zastosowanie rozwiązań, dzięki którym w najbardziej niebezpiecznych miejscach ruch pieszy zostanie maksymalnie odseparowany od kołowego. Przy Szkole Podstawowej nr 2 powstanie przystanek autobusowy z zatoką oraz obustronny chodnik i ścieżka rowerowa. Prace mają ruszyć w pierwszej połowie roku i zakończyć się w listopadzie. Największych utrudnień w ruchu należy się spodziewać w wakacje.

/wł, Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Umowa na przebudowę dróg w kwietniu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *