ReklamaNajważniejsze

Legionowo: Umowa na budowę tunelu w ciągu ulic Kwiatowa – Polna podpisana. Kiedy ruszą prace?

Reklama

W czwartek (29.10) w Urzędzie Miasta Legionowo podpisano umowę na budowę tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ulic Kwiatowa – Polna w Legionowie. Nowa przeprawa ma zastąpić istniejący w tym miejscu od dziesięcioleci tradycyjny przejazd kolejowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tunel będzie gotowy za 2 lata.

Reklama

Budowa nowego tunelu podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy rozpoczyna się w czwartek (29.10) i potrwa około 10 miesięcy. W tym czasie firma, która wygrała przetarg wykona docelowy projekt tunelu oraz uzyska wszelkie niezbędne prawem pozwolenia budowlane. Pod koniec wakacji 2021 roku mają ruszyć prace budowlane. Zgodnie z harmonogramem potrwają do jesieni 2022 roku.

Nowy tunel ma być tak zwanym niskim tunelem – powiedział podczas podpisania umowy zastępca prezydenta miasta Legionowo Piotr Zadrożny. Jak dodał Zadrożny, będą mogły nim przejechać wyłącznie samochody osobowe oraz między innymi karetki. Przeprawa ma obsługiwać wyłącznie ruch lokalny.

Władze miasta Legionowo poinformowały także o utrudnieniach związanych z realizacją inwestycji, w tym zamknięciu obecnego przejazdu na osi ulic Kwiatowa – Polna. Ma jednak do tego dojść już po zakończeniu obecnych prac budowlanych na Drodze Krajowej nr 61. Zdaniem władz Legionowa, po zamknięciu przejazdu będzie można skorzystać więc z objazdu przez wiadukt, wyremontowaną drogą krajową.

Koszt inwestycji to prawie 32 mln złotych. 14,5 mln na inwestycję ma wyłożyć PKP PLK, resztę dołoży legionowski ratusz.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

6 razy komentowano

  1. Sądząc po grafice za plecami tych panów to jest miejsce i dla rowerzystów i dla pieszych

  2. A co z pieszymi, rowerzystami? Będzie jakiś chodnik w tym tunelu czy trzeba będzie zasuwać na wiadukt?

  3. Bo Romek z radnymi wprowadzili mieszkańców w błąd. Miał być tunel dla osobowych a będzie dla ciężarowych. Nie ma co się dziwić.

  4. Do Aha – też tak uważam i dlatego nie mam nuc przeciwko kolejnemu blokowi na Piaskach

  5. Bardzo dobrze! Oby tylko to jakoś szło i się skończyło (najlepiej przed terminem). Do tych negatywnie nastawionych – w tym miejscu nie tylko przejeżdżają mieszkańcy Bukowca ale także i mieszkańcy z Centrum, os. Piaski i III Parceli. Korzystacie z głównego wiaduktu i przejazdu obok cmentarza i nikt Wam o to wyrzutów nie robi. Wiecie dlaczego? Bo miasto jest dla wszystkich a nie tylko dla mieszkańców, dwóch ulic. Tak samo pozostali płacą podatki i tak samo się im należy. Miasto się rozwija bo taki urok miasta, zdecydowanie spokojniej jest na wsi lub gdzieś w lesie.

  6. No właśnie o to chodzi, że nie pójdzie zgodnie z planem. Już o to zadbamy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close