ReklamaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Umowa na budowę szpitala już podpisana

Reklama

W środę (2.10) w Warszawie została podpisana umowa na budowę legionowskiego szpitala. Kontrakt opiewa na kwotę ponad 83 mln złotych. Szpital ma zostać wybudowany w ciągu 27 miesięcy od dnia wejścia wykonawcy na budowę. Pierwsi pacjenci będą mogli zostać przyjęci do placówki w drugim kwartale 2022 roku.

Reklama

– Wykonawcą robót, wyłonionym w postępowaniu przetargowym, będzie konsorcjum, któremu przewodzi firma STRABAG sp. z o.o. z Pruszkowa. Zgodnie z zawartą umową, konsorcjum zrealizuje inwestycję za cenę ponad 83 mln zł w ciągu 27 miesięcy od dnia wejścia na plac budowy. Gmach szpitala zostanie objęty 5-letnią gwarancją – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Starostwo Powiatowe w Legionowie.

W nowym szpitalu będzie funkcjonować 6 oddziałów: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny oraz ginekologiczno-położniczy. Planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego, składającego się z 2 sal operacyjnych. Według założeń placówka będzie mogła hospitalizować jednocześnie około 90 pacjentów. Lekarze będą w nim dyżurowali 24 godziny na dobę.

Budynek szpitalny będzie liczył 5 kondygnacji naziemnych oraz parking podziemny. Zostanie on wybudowany na legionowskim os. Piaski, na działce znajdującej się tuż przy przychodni wojskowej. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci do placówki w drugim kwartale 2022 roku.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 160 mln złotych. Zostanie ona w całości sfinansowana ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

/red., WIM, Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close