Legionowo: Umowa na budowę kładki podpisana

W czwartek (16.04) Starostwo Powiatowe w Legionowie podpisało z firmą Mosty sp. z o.o. umowę na budowę kładki nad torami kolejowymi w ciągu ulic Parkowa / Wyszyńskiego. Kładka ma docelowo zastąpić istniejący w tym miejscu przejazd kolejowy. Prace budowlane rozpocząć się mają w maju, a zakończyć w październiku br.

Do przetargu ogłoszonego w marcu przez Starostwo Powiatowe w Legionowie zgłosiło się pięć firm, które za budowę kładki chciały zainkasować od 3 do blisko 5 mln zł. Ostatecznie wybrano ofertę Warszawskiego Przedsiębiorstwa Mostowego MOSTY Spółka z o.o. spółka komandytowo-akcyjna, które w ciągu 23 tygodni od wejścia na plac budowy wybuduje przeprawę. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3 057 867,93 zł. Co ważne, budowlańcy zaoferowali 7-letnią gwarancję na wykonane prace.

Poza budową samej kładki, podpisana w czwartek umowa przewiduje przebudowę napowietrznej sieci średniego napięcia, obniżenie liny uszynienia grupowego bramek trakcyjnych, budowę systemu odprowadzania wód opadowych, zainstalowanie systemu oświetlenia kładki oraz przebudowę sieci i urządzeń energetycznych i teletechnicznych.

W imieniu Starostwa Powiatowego umowę podpisali starosta Jan Grabiec i wicestarosta Robert Wróbel, natomiast w imieniu wykonawcy – prezes firmy Andrzej Kowalik.

Trzeba czekać na zamknięcie przejazdu

Z powodu przedłużenia funkcjonowania przejazdu na Parkowej (przypomnijmy – ten miał działać do połowy kwietnia) budowlańcy nie mogą na razie rozpocząć inwestycji. Firma Mosty wejdzie na plac budowy najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu, po likwidacji przez PKP PLK istniejącego w tym miejscu przejazdu kolejowego, który jak się ostatnio okazało ma funkcjonować przynajmniej do 4 maja. Więcej na ten temat pisaliśmy w tej wiadomości.

Wizualizacja kładki nad torami w ciągu ul. Parkowa/Wyszyńskiego Fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie/Promost Wrocław

Przeczytaj więcej:

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Umowa na budowę kładki podpisana"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *