Legionowo: Ulice Sowińskiego i Piłsudskiego przebuduje Skanska

Rondo Piłsudskiego na skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i Piłsudskiego, Fot. Legio24.pl

Przebudowę części ulic Sowińskiego i Piłsudskiego w Legionowie wykona firma Skanska. Urząd Miasta Legionowo rozstrzygnął właśnie przetarg na wykonanie tej ważnej z punktu widzenia mieszkańców inwestycji. Choć do postępowania o udzielenie zamówienia startowało 7 podmiotów, to tylko dwie oferty brano pod uwagę. Dlaczego? Aż pięć z nich nie spełniało wymagań formalnych.

W ramach planowanej już od dłuższego czasu inwestycji przebudowana ma zostać nawierzchnia ul. Sowińskiego na odcinku od ul. Wysockiego do ronda marsz. Piłsudskiego. Mieszkańcy otrzymają do dyspozycji również nowy chodnik, zjazdy i zatokę autobusową. U zbiegu ul. Sowińskiego i Słowackiego zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna. Z kolei ul. Piłsudskiego zostanie przebudowana na odcinku od ul. Wysockiego do ronda marsz. Piłsudskiego. Wymiana nawierzchni dotyczyć będzie także samego ronda. Inwestycja obejmuje również budowę ścieżki rowerowej i wymianę ulicznego oświetlenia.

– Do przetargu zgłosiło się 7 chętnych. Oferty 5 z nich nie spełniły jednak wymogów formalnych. Spośród dwóch pozostałych wybrano tę firmy Skanska, która zrealizuje inwestycję za nieco ponad 2 mln zł i oferuje 5-letnią gwarancję. Oferta wybranego wykonawcy przedstawiała najkorzystniejszy bilans ceny i okresu gwarancji odnoszących się do przedmiotu zamówienia publicznego, a w związku z powyższym uzyskała najwyższą liczbę punktów (100,00). Prace zostaną zrealizowane w terminie 100 dni kalendarzowych od dnia wprowadzenia na budowę – czytamy w komunikacie UM Legionowo.

Firma Skanska jest doskonale znana legionowskim samorządowcom. Obecnie kończy prace związane z budową Centrum Komunikacyjnego, była także wykonawcą budowy ulicy roboczo nazwanej Nowobarską.

/red/

4 razy komentowano artykuł "Legionowo: Ulice Sowińskiego i Piłsudskiego przebuduje Skanska"

  1. Perełka samorządu wiele razy mówiła, że ul.Buka zostanie wyremontowana dopiero po przebudowie DK61 – czyli innymi słowy termin bliżej nie określony ale zapewne niektórzy (absolwenci przedszkola przy tejże ulicy) do końca 2099 roku się doczekają nowej nawierzchni.

  2. jest taka ulica nazywa się Buka przy ulicy jest przedszkole miejskie, hotel i wiedzie ta droga do Narodowego centrum Kryptografii i co najważniejsze przy tej drodze jest bilbord, z bilbordu na tą drogę patrzy “perła samorządu” , “słońce legionowa”, “geniusz edukacji”, wszystko byłoby dobrze gdyby dostrzegł, że ta droga to łata na łacie, droga ta to dzieło czasów komunistycznych i dlatego jeszcze jest bo gdyby perła samorządu zrobiła to zapewne by była taka jak na PKP jeszcze nie oddali do użytku, a już się zapadła, perło samorządy, słońce Legionowa może coś z tą drogą da się zmajstrować?

  3. Właśnie się zapadła kostka przy przejściu podziemnym pod ulicą Smogorzewskiego dalej Grabca. Dobrze że ludzie zaczęli jeździć tą drogą mimo iż nie została jeszcze oddana do użytku, bo można szybko poprawić, ale jakby trzeba było zamykać po otwarciu to by był pech.

  4. 5 z 7 firm nie spełniło wymogów formalnych?
    jak to się stało?

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *