Reklama

Legio EduLegionowskiPo godzinach

Legionowo: Uczniowie debatowali o niepodległości

Reklama

We wtorek (10.11) – w przeddzień Święta Niepodległości w sali konferencyjnej legionowskiego ratusza odbyła się debata o niepodległości, w której uczestniczyli uczniowie ośmiu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu legionowskiego.

Reklama

Właściwa część debaty rozpoczęła się od wspólnego obejrzenia kilku krótkich filmów z serii “Mamy Niepodległą”, w których osoby publiczne wypowiadały się o tym, czym dla nich jest niepodległość. Następnie uczniowie w bardzo ciekawy i ożywiony sposób debatowali, co dla nich – młodych – znaczy słowo niepodległość i to w różnych aspektach.

Wcześniej uczniowie między innymi rozmawiali o niepodległości z pracownikami i klientami ratusza, a także uzasadniali która z historycznych dat kojarzy im się z niepodległością. Było także wspólne rozwiązywanie krzyżówki.

W debacie wziął udział – co dla uczniów miało ogromne znaczenie – również prezydent Legionowa Roman Smogorzewski, który ją celnie – jako historyk – podsumował.

W debacie wzięli udział uczniowie legionowskich szkół: Gimnazjum nr 4 i 6, Gimnazjum i Liceum im. Marii Konopnickiej, Niepublicznego Europejskiego Gimnazjum Językowego i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, a także z Gimnazjum w Chotomowie. Organizatorem spotkania była Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie (PIK) oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie. Debatę i warsztaty przygotowujące do niej poprowadziła Beata Narel – doświadczona nauczycielka WOS-u.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close