Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Uciekał przed policjantami. Na próżno

Reklama

Policjanci z Legionowa zatrzymali poszukiwanego 42-latka. Mężczyzna na widok umundurowanych funkcjonariuszy podjął próbę ucieczki. Pieszy pościg ulicami miasta zakończył się obezwładnieniem uciekiniera i osadzeniem w policyjnym areszcie.

Reklama

Jak informuje w komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, do zatrzymania poszukiwanego doszło w minioną niedzielę (6.06) w Legionowie. Dzielnicowa uzyskała informację, gdzie obecnie może przebywać poszukiwany od kilku miesięcy 42-letni mężczyzna. O pomoc w sprawdzeniu tej informacji poprosiła jednego z policjantów, który tego dnia również pełnił służbę w legionowskiej jednostce.

Mundurowi udali się na jedno z legionowskich osiedli i już po chwili miedzy blokami zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu bardzo się zdenerwował. Najpierw zwolnił, by już po chwili zacząć uciekać. Mundurowi już prawie mieli pewność, że jest to poszukiwany przez nich 42-latek. Policjanci natychmiast ruszyli w pieszy pościg za oddalającym się mężczyzną. Kilkuminutowy bieg osiedlowymi ulicami za uciekinierem zakończył się zatrzymaniem. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach mundurowi już mieli stuprocentową pewność, ze maja do czynienia z poszukiwanym przez wymiar sprawiedliwości 42-latkiem.

Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego celem odbycia 3 lat kary pozbawienia wolności za stalking. Okazało się również, że prokuratura wydała zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu mieszkańca powiatu legionowskiego w celu wykonania czynności prawnych

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, skąd w policyjnym konwoju trafił do zakładu karnego, aby odbyć orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button