Reklama

LegionowskiNa sygnaleWiadomości

Legionowo: Pędził motocyklem przez miasto ponad 200 km/h

Reklama

Legionowscy policjanci zatrzymali motocyklistę, który w terenie zabudowanym jechał aż 211 km/h. Mężczyzna za swoje przewinienie odpowie teraz przed sądem oraz straci prawo jazdy na 3 miesiące.

Reklama

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 września. – Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie na ul. Zegrzyńskiej zauważyli kierującego motorem marki Kawasaki, który zlekceważył przepisy ruchu drogowego i w terenie zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. – relacjonuje podkom. Justyna Stopińska. Urządzenie pomiarowe wskazało, że motocyklista pędził aż 211km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Piratem drogowym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponieważ odmówił on przyjęcia mandatu, policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie 30-latka.

Jak podkreśla podkom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który – wydając decyzję administracyjną – zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.

/red, KPP Legionowo/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button