Zamknij

Legionowo: Uchwała pozwalająca ks. Chciałowskiemu na wydzierżawienie działki przy ul. Jasnej zaskarżona do wojewody

12:20, 19.09.2019 Aktualizacja: 09:34, 20.09.2019
Skomentuj

W poniedziałek (16.09) jeden z mieszkańców Legionowa zaskarżył do wojewody mazowieckiego uchwałę Rady Miasta Legionowo w sprawie zgody na wydzierżawienie przez Prezydenta Miasta działki wraz z zabudowaniami położonej przy ul. Jasnej. Działkę od miasta chce wydzierżawić Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Fatimskiej i w znajdujących się tam zabudowaniach utworzyć Zakład Aktywności Zawodowej oraz Rodzinny Dom Opieki. Zdaniem mieszkańca uchwała została podjęta niezgodnie z prawem, bo ominęła zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.



Jak zaznacza w swoim wniosku mieszkaniec Legionowa, na działce położonej przy ul. Jasnej Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dopuszcza prowadzenie wyłącznie usług o charakterze oświatowym. Proponowana przez proboszcza parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej, ks. Chciałowskiego działalność nie spełnia tego kryterium. - Zakład aktywności zawodowej jest wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo jednostką tworzoną w celu zatrudnienia osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego stopnia niepełnosprawności i osób zaliczonych do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, u których stwierdzono autyzm, upośledzenie umysłowe lub chorobę psychiczną - czytamy w uzasadnieniu wniosku o unieważnienie uchwały.

Jak zaznacza we wniosku mieszkaniec miasta, Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego jest wiążący dla władz gminy, co zostało potwierdzone wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy z dnia 21 grudnia 2011 roku, który stwierdził, że " w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dochodzi do wiążącego podmioty władzy, w tym administracji, oraz podmioty spoza systemu władzy (osoby fizyczne i ich organizacje) ustalenia bądź zmiany przeznaczenia terenu na określony w tym planie cel. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest aktem prawa miejscowego uchwalanym przez radę gminy, w którym zawarte są ustalenia dotyczące przeznaczenia i sposobu zagospodarowania poszczególnych skonkretyzowanych terenów miasta lub gminy oraz określa konieczne dla osiągnięcia zamierzonych celów - nakazy, zakazy i warunki. Przeznaczenie danego terenu w planie determinuje możliwość przyszłego wykorzystania nieruchomości wyłącznie na cele w nim wskazane".

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

/red./

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%