Reklama
Legio PomagamZdrowie

Legionowo: Tydzień Polskiego Czerwonego Krzyża zakończony!

Reklama

Sobotni (10.05) piknik na legionowskim rynku był podsumowaniem tygodnia PCK. Udało się zebrać wiele darów dla potrzebujących oraz… wiele nauczyć.

Reklama

fot. Piotr Powała fot. Piotr Powała

Spotkania na temat honorowego krwiodawstwa, nauka pierwszej pomocy w legionowskich szkołach, zebranie 50 kg odzieży i 100 kg nakrętek – to bilans tygodnia Polskiego Czerwonego Krzyża w powiecie legionowskim. Na zakończenie, w sobotę, odbył się uroczysty piknik.

Sobotnie spotkanie na Rynku w Legionowie było wspaniałą okazją by sprawdzić zdobyte w ciągu tygodnia PCK umiejętności. Sześć grup nastolatków z powiatu legionowskiego wzięło udział w organizowanych przez legionowski oddział PCK zawodach z pierwszej pomocy. Najlepsze wyniki uzyskali: Jacek Winiarek – uczeń Liceum im. Marii Konopnickiej w Legionowie, Rafał Ferenc – uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie, Karolina Raźna – uczennica Zespołu Szkół Salezjańskich w Legionowie. Nagrody w zawodach ufundowali: Starostwo Powiatowe w Legionowie, Urząd Miasta Legionowo i Oddział Rejonowy PCK w Legionowie.

Na rynku pojawili się również Klub HDK PCK “LEGION” – współorganizator pikniku oraz partner medyczny “LEGIONU” Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska z dr Jackiem Jakubowskim na czele.

Podczas pikniku można było przeprowadzić badanie ciśnienia tętniczego krwi i dna oka. Najmłodsi czas spędzili na zabawie, na placu zabaw zapewnionym przez firmę AVIOTEX. Starsi mogli z kolei podziwiać sprzęt łączności i uzbrojenie wojskowe oraz indywidualne wyposażenie żołnierza podczas pokazu przeprowadzonego przez żołnierzy zawodowych.

Fot. Piotr Powała

/db/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button