Reklama

KulturaLegionowskiPo godzinachWiadomości

Legionowo: Tydzień pod znakiem PIK. Kino Otwarte, Klub Podróżnika i nabór inicjatyw lokalnych

Reklama

Przyszły tydzień w legionowskiej kulturze należeć będzie niewątpliwie do Powiatowej Instytucji Kultury. Mieszkańcy powiatu legionowskiego, razem z PIK, będą mogli wybrać się między innymi do kina, na wybitny film animowany „Twój Vincent”, wirtualnie zwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni, a nawet zgłosić własny pomysł na kulturalną imprezę.

Reklama

Pierwsze przyszłotygodniowe spotkanie z PIK Legionowo, to Klub Podróżnika. Już we wtorek (22.05) o godz. 18:40 w Muzeum Historycznym w Legionowie mieszkańcy powiatu legionowskiego będą mogli wybrać się w wirtualną podróż do Japonii – Kraju Kwitnącej Wiśni. Gośćmi Klubu Podróżnika będą podróżnicy Anna i Marcin Szymczakowie, którzy zaprezentują swoje zdjęcia i opowiedzą o wrażeniach z wyprawy do Japonii.

Ich przygoda podróżnicza zaczęła się już w czasach studenckich, kiedy zorganizowali wspólnie kilka trekkingowych wypraw w Andy, Ałtaj, Tien Szan, góry Elburs czy Alpy Japońskie, Himalaje i Pamir. Wtedy też zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na „Dach Świata” i pod świętą górę Kailasz dość nietypowo, z Kaszgaru. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę. Gdy urodziła im się córka Iga, zaczęli podróżować we trójkę. Razem zwiedzili świat od Nowej Zelandii przez Japonię, Chiny, Oman, Armenię, Gruzję, Europę po Maroko. Od pięciu lat podróżują już we czwórkę – z synkiem Jasiem – i zdążyli już odwiedzić Sardynię, Iran, Gruzję, Emiraty Arabskie i Namibię. Na wyjazdach dużo fotografują co znalazło swój wyraz w trzech wydanych albumach po Japonii, Boliwii i Tybecie.

Wstęp na spotkanie Klubu Podróżnika jest tradycyjnie wolny.

Twój Vincent w Kinie Otwartym

W czwartek (24.05) w sali widowiskowej legionowskiego ratusza odbędzie się natomiast kolejna projekcja w ramach Kina Otwartego PIK. Tym razem mieszkańcy powiatu legionowskiego będą mogli obejrzeć nominowany do Oscara, uznany przez Europejską Akademię Filmową za najlepszy film animowany, pełnometrażowy polsko-brytyjski obraz “Twój Vincent”, opowiadający o tajemniczej śmierci artysty Vincenta van Gogha. Po seansie rozmowa z malarką Martą Czarnecką, która pracowała przy tworzeniu tego niezwykłego filmu.

Wstęp oczywiście wolny.

Kultura? ZróbMY to!

Ostatnia propozycja Powiatowej Instytucji Kultury jest skierowana do tych mieszkańców, którzy mają pomysł na ciekawe wydarzenie kulturalne, ale nie mają wiedzy, pieniędzy i doświadczenia aby je zrealizować. Teraz, razem z PIK marzenia mogą się spełnić. Wystarczy tylko zgłosić swój pomysł na adres e-mail: [email protected] lub telefonicznie pod numerem 22 774 21 44 oraz dobrze go zaprezentować. Wszystko zależy od was!

Pieniądze na realizację pomysłów kulturalnych mieszkańców pochodzą między innymi ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close