Reklama
Legionowski

Legionowo: Tunelu nie zaleje nawet ulewny deszcz

Porozumienie w sprawie wspólnej budowy kanalizacji deszczowej dla tunelu pod torami kolejowymi w Legionowie między Powiatem, miastem Legionowo, a PKP PLK S.A. podpisano dziś (2.08) w legionowskim starostwie.  

Reklama

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Od wielu miesięcy trwały uzgodnienia pomiędzy władzami samorządowymi powiatu i Legionowa, a inwestorem budowy tunelu pod torami na przedłużeniu ul. Krakowskiej i Al. Róż w Legionowie. Dotyczyły wspólnej realizacji przedsięwzięcia, w ramach którego tunel zyska dodatkowy system odwodnienia. Powiat, jako przyszły zarządca drogi przebiegającej przez tunel, zgłaszał zastrzeżenia, że zaprojektowane dla przeprawy pod torami rozwiązania mogą okazać się niewystarczające w przypadku nawalnego deszczu. Dlatego starosta Jan Grabiec i prezydent Roman Smogorzewski wystąpili z propozycją do PKP PLK, aby przy okazji realizacji przebudowy układu komunikacyjnego, obejmującego okolice tunelu i budowy w ramach tej inwestycji odwodnienia ul. Parkowej, włączyć tunel dodatkowo do miejskiego systemu kanalizacji deszczowej.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Legionowie porozumienie o wspólnej realizacji tego przedsięwzięcia stało się faktem. Jan Grabiec, prezydent Roman Smogorzewski oraz dyrektor Zbigniew Pietras z PKP PLK S.A. podpisali umowę w tej sprawie. Możemy więc spać spokojnie. Nawet ulewne deszcze nie zablokują przejazdu tunelem na drugą stronę torów, gdyż będzie on wyposażony w podwójny system odprowadzania wód opadowych.

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. podobny system ma ulica Inżynierska w W-wie, zamykana po każdej większej burzy; system jest drogi w utrzymaniu i konserwacji, a przede wszystkim …. do dupy

  2. CZYLI MÓWIĄC JĘZYKIEM NORMALNYCH LUDZI – DO GŁUPOTY KOLEJOWEJ DOŁĄCZYŁO MIASTO I POWIAT !!! ZAMIAST W TYM MIEJSCU ZBUDOWAĆ WIADUKT, JAK NAKAZYWAŁ ROZSĄDEK, DOKUMENTACJA I SĄSIADUJĄCE MIASTA, BĘDZIEMY MIELI “TUNEL z PSOWO – podwójnym system odprowadzania wód opadowych” !!! PROPONUJĘ PRZY OKAZJI ZASTOSOWAĆ TRZECI SYSTEM – DOLEWANIA OLEJU DO GŁOWY !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button