Legionowo: Trzy budynki komunalne z dofinansowaniem na termomodernizację

Fot. pixabay.com/CC0 Public Domain

Już niebawem Legionowo otrzyma wsparcie unijne na poprawę efektywności energetycznej w komunalnych budynkach mieszkalnych. W ramach inwestycji wykonana zostanie modernizacja urządzeń grzewczych i termomodernizacja trzech obiektów mieszkalnych położonych w przy ulicach: Przemysłowej 16, Słowackiego 13 i Przemysłowej 4.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 950 tys. zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

Inwestycja polega na wykonaniu kompleksowej modernizacji źródeł ciepła i termomodernizacji trzech komunalnych budynków mieszkalnych w Legionowie. W ramach projektu zostaną wykonane prace remontowo-budowlane m.in.: docieplenie stropów i ścian zewnętrznych, wymiana okien oraz modernizacja i wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, instalacji ciepłej wody użytkowej i instalacji gazu. Istniejące przewody kominowe zostaną przystosowane do podłączenia kotłów gazowych.

– Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia efektywności energetycznej domów mieszkalnych oraz do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery. Wpłynie to na poprawę stanu środowiska naturalnego i polepszenie jakości powietrza – czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

/red, UMWM/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Legionowo: Trzy budynki komunalne z dofinansowaniem na termomodernizację"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *