Reklama

LegionowskiWiadomościZdrowie

Legionowo: Trwa remont „przychodni na górce”. Co dokładnie robią?

Reklama

Trwa zakrojony na szeroką skalę remont budynku Zakładu Opieki Zdrowotnej „Legionowo” mieszczącego się przy ul. Sowińskiego 4. Dzięki inwestycji nowy blask zyskają gabinety, klatki schodowe czy korytarze, a cały budynek będzie przyjazny osobom niepełnosprawnym. Inwestycja obejmująca prawe skrzydło budynku ma zakończyć się we wrześniu.

Reklama

Jak informuje w komunikacie Starostwo Powiatowe w Legionowie, w ramach robót przebudowywane jest prawe skrzydło budynku oraz jego piwnice. Prace obejmują także rozbudowę klatki schodowej, reorganizację gabinetów, wymianę podłóg, instalacji wewnętrznych oraz dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wykonywana jest również instalacja wentylacji mechanicznej ze schładzaniem powietrza we wszystkich pomieszczeniach. Remont dotyczy ponadto piwnic i garaży, których wjazdy zostaną przystosowane do wymiarów pojazdów ratowniczych. Wyremontowany obiekt będzie dostosowany do aktualnych przepisów ochrony pożarowej. Wokół budynku powstaną nowe chodniki i elementy małej architektury – ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Remontowana część budynku przychodni ma zostać w całości zintegrowana z częścią, która remont ma już za sobą. Przypomnijmy, wcześniej remont przeszła część budynku, w której znajdują się obecnie rehabilitacja, nocna i świąteczna pomoc lekarska, rejestracje dla dzieci zdrowych i chorych z poradniami oraz rejestracja ogólna z częścią holu.

Jak zaznaczają powiatowi urzędnicy prowadzone prace remontowe nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu placówki.

Warta blisko 5,5 mln złotych inwestycja jest jedną z największych wykonywanych w tym roku przez Starostwo Powiatowe w Legionowie.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close