Reklama
KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Trwa remont na Suwalnej. Czy znikną uciążliwe uskoki na jezdni?

Reklama

Skrzyżowanie ulic Suwalnej i Olszankowej w Legionowie nadal pozostaje w remoncie i obowiązuje tam ruch wahadłowy. Jak zapewniają przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Legionowie – które odpowiada za inwestycję – prace postępują zgodnie z planem. Kierowcy jednak skarżą się na uskoki, jakie pozostawia wykonawca na granicach między jezdnią objętą remontem oraz „starą” nawierzchnią.

Reklama

Uskoki są znaczne i wynoszą od około 5 do 10 cm, wykonane są pod kątem około 90 stopni. Wydaje się, że frezowanie uskoków pod mniejszym kątem oszczędziłoby nerwów tysiącom kierowców, którzy codziennie pokonują tę trasę. Miałoby także zbawienny wpływ na ich samochody, a szczególnie koła.

Sam wykonawca nie wpadł jednak na pomysł, aby chociaż w ten sposób złagodzić uciążliwości dla kierujących. Dlatego zwróciliśmy się do inwestora z pytaniem w tej sprawie. Podczas rozmowy telefonicznej Joanna Kajdanowicz, rzecznik prasowa Starostwa Powiatowego w Legionowie obiecała, że zgłosi problem do odpowiedniego wydziału. Ten natomiast ma zawnioskować do wykonawcy o złagodzenie uskoków na jezdni, na ile to możliwe.

Przebudowa skrzyżowania powinna zostać zakończona do połowy grudnia  b.r. – dodaje na zakończenie Joanna Kajdanowicz.

Będzie sygnalizacja świetlna

Przypomnijmy – prowadzona inwestycja obejmuje budowę lewoskrętów z ulicy Suwalnej w ulicę Olszankową, montaż sygnalizacji świetlnej, budowę ścieżki rowerowej, chodnika oraz zatoki autobusowej. Pasy ruchu na ulicy Suwalnej zostaną oddzielone od siebie wyspami z kostki brukowej.

O inwestycji pisaliśmy w tej wiadomości – KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualizacja, 17.11.2021

W dniu dzisiejszym, jak sprawdziliśmy, uskoki są już znacznie zniwelowane poprzez wysypanie kruszywa na łączeniach jezdni.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button