Legionowo: Tłumy na Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych

W czwartek (27.03), punktualnie o 10.00 w sali gimnastycznej liceum ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Legionowie rozpoczęła się Powiatowa Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. To już czternasta Giełda, organizowana przez Starostwo Powiatowe w Legionowie, na której swoją ofertę mogą zaprezentować szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu.

Widokfot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

Giełda, z roku na rok, cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. Świadczy o tym ogromna rzesza młodych ludzi odwiedzających stoiska szkół i prezentujących się instytucji. Jest to sygnał dla placówek oświatowych, że warto się do niej dobrze przygotować, aby pozyskać nowych uczniów. Młodzież jest coraz bardziej wymagająca, gdy idzie o ofertę edukacyjną szkoły, rozumie bowiem, że zdobyta wiedza jest dla niej kapitałem, który zaprocentuje w przyszłej karierze zawodowej.

Giełda jest adresowana do uczniów szkół gimnazjalnych, którym dostępne na niej informacje mają pomóc w dokonaniu wyboru miejsca dalszej edukacji. Obok szkół swoją ofertę zaprezentowały m.in.: Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowa Izba Gospodarcza w Legionowie, Referat Edukacji Starostwa Powiatowego oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

/wł/

1 raz komentowano artykuł "Legionowo: Tłumy na Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych"

  1. Ja jako rodzic jestem porażony głupota tej inicjatywy, ja o tej porze jestem w pracy dziecko w szkole. Pytam się dla kogo więc ta akcja, dla emerytów?

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *