Legionowo: Tereny przy Muzeum Historycznym sprzedane za ponad 11 mln zł

Atrakcyjny teren w centrum Legionowa, graniczący z Muzeum Historycznym zmienił właściciela. Za ponad 11 mln złotych brutto kupiła go spółka Budrem z Ostrowa Wielkopolskiego, znana z budowy obiektów przemysłowych. 

7 marca w ratuszu miejskim odbył się trzeci przetarg ustny nieograniczony na zakup atrakcyjnych gruntów w centrum Legionowa, położonych tuż przy Muzeum Historycznym, u zbiegu ul. Jagiellońskiej, Mickiewicza i Kazimierza Wielkiego. Jak mówi przysłowie, do trzech razy sztuka, bo tym razem udało się 1,5-hektarowy teren sprzedać. W jego skład wchodzą dwie działki: jedna o powierzchni 12 188 m2, druga –  3 012 m2. Za ponad 11 mln złotych brutto działki kupił Zakład Budowlano-Remontowy Budrem z Ostrowa Wielkopolskiego, który na terenie Polski buduje obiekty przemysłowe, przede  wszystkim supermarkety i stacje benzynowe.  Kilka lat temu w Legionowie spółka budowała Kaufland-a na Piaskach.

Inwestor nie ujawnia  na razie swoich planów

Przedstawiciel spółki Budrem, Dominik Zdziabek, zapytany przez nas  o plany inwestycyjne w Legionowie poinformował, że obecnie jego firma nie ma jeszcze konkretnej koncepcji na zagospodarowanie gruntów. Zapewnił jednak, że Budrem nie będzie występował o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla nieruchomości. Obowiązujące uregulowania na większej działce umożliwiają zabudowę mieszkaniową wielorodzinną i usługi.  Mniejsza działka w miejscowym planie określona jest jako teren parków i zieleńców.

Z zapowiedzi inwestora wiemy, że powstanie tam inwestycja zgodna z przeznaczeniem gruntu, choć na ten moment nie możemy podać żadnych konkretów. Znamy tego inwestora z poprzedniej inwestycji na terenie Legionowa i wiemy, że liczy się on z opiniami okolicznych mieszkańców i prowadzi swoje inwestycje tak, by jak najmniej ingerowały w istniejącą wokół zabudowę – mówi poproszona o komentarz do wyniku przetargu Tamara Mytkowska – rzecznik prasowy legionowskiego ratusza.

/wł/

3 razy komentowano artykuł "Legionowo: Tereny przy Muzeum Historycznym sprzedane za ponad 11 mln zł"

  1. W naszym tekście jest informacja o cenie brutto i jest to cena zgodna z prawdą, u innych zabrakło pewnie określenia netto/brutto, dlatego powstała rozbieżność. Inwestor i tak zapłaci razem z VAT, więc będzie to ponad 11 mln zł. Źródło: http://www.bip.legionowo.pl/#Z2V0Q29udGVudCgyMDcwMik=

  2. To ile w końcu firma zapłącicła? bo ktoś tu jest niedoinformowany – jak zwykle w tym mieście. 🙁 ach te pismaki 🙁 W jednym miejscu 9,09 a tu 11 mln….

  3. to będzie bardzo nowoczesna Biedronka .

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *