Reklama

Dobrze Wiedzieć!LegionowskiWiadomości

Legionowo: Targowisko po staremu? Jest (prawie) tak jak przed epidemią

Reklama

Targowisko Miejskie w Legionowie powróciło do (prawie) normalnej pracy. Nie ma już dużej części ograniczeń, które do niedawna obowiązywały zarówno kupujących jak i sprzedających – informuje zarządca targowiska, miejska spółka KZB Legionowo, jednak w dalszym ciągu należy przestrzegać ogólnych zasad przyjętych w rządowych rozporządzeniach dotyczących przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Co się zmieniło, a co pozostało bez zmian?

Reklama

Jak informuje Urząd Miasta od wtorku (2.06) na targu obowiązuje przydział miejsc sprzed ogłoszenia stanu epidemii. To ważna informacja zarówno dla przyzwyczajonych do swoich stanowisk kupców, jak też ich klientów, którzy dzięki temu szybciej mogą znaleźć ulubione stoiska i zrobić na nich zakupy. Handlowe ożywienie dotyczy również Mojego Rynku, czyli zmodernizowanej przez miasto części targu. Ponadto – jak czytamy w ratuszowym komunikacie – zniknęły już ograniczenia dla sprzedawców oferujących artykuły przemysłowe. W zamian, jak przypomina prezes spółki KZB Irena Bogucka, wszyscy użytkownicy obiektu muszą pamiętać o bezwzględnym przestrzeganiu zaleceń sanitarnych. Bo tylko wtedy zarządca targowiska będzie mógł zapewnić jego nieprzerwane funkcjonowanie oraz optymalne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej.

Wszyscy przebywający na targowisku zobowiązani są do dezynfekcji rąk lub do noszenia własnych rękawiczek ochronnych oraz zakrycia ust i nosa za pomocą maski ochronnej, chusty, szalika lub innego zabezpieczenia. Osoby niespełniające tego wymogu nie będą wpuszczane na teren targowiska.

Przy każdym wejściu znajdują się pojemniki z płynem dezynfekującym dla klientów, a pracownicy spółki KZB zajmują się kontrolą liczby wpuszczanych osób oraz informowaniem o konieczności utrzymywania bezpiecznej odległości od innych klientów. Przy jednym stanowisku handlowym mogą znajdować się maksymalnie 4 osoby, nie licząc sprzedającego.

Legionowski targ czynny jest we wtorki, czwartki i w soboty od godz. 4:00 do 15:00. W dalszym ciągu odwołane są niedzielne kiermasze.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close