Legionowo: Tańsze bilety ZTM od 1 maja? To już prawie pewne!

Autobus linii 731. Fot. Legio24.pl

Mieszkańcy Legionowa korzystający z komunikacji ZTM będą mogli cieszyć się tańszymi biletami od 1 maja 2015 roku. Wtedy ma na terenie miasta zacząć obowiązywać specjalna strefa taryfowa pod  nazwą Warszawa +. Na najbliższej sesji, 25 lutego radni mają przegłosować projekt uchwały w tej sprawie.

Pierwotnie program Warszawa + miał obowiązywać na terenie Legionowa od 1 stycznia, kolejnym terminem miał być 1 marca, teraz wszystko wskazuje na to, że będzie to 1 maja. Z tańszych biletów będą mogły korzystać osoby mieszkające na terenie Legionowa, które swój podatek dochodowy rozliczają w legionowskim Urzędzie Skarbowym. Otrzymają one specjalną Kartę Legionowianina.

Jak działa “Warszawa+”?

Warszawa+ polega na tym, że samorządy dopłacają do biletów, w wyniku czego mieszkańcy danej gminy mogą korzystać ze specjalnych zniżek na przejazdy. W ramach tego bilet normalny 30-dniowy, dwustrefowy, imienny jest tańszy o 14 złotych, a bilet 90-dniowy, imienny, normalny, dwustrefowy tańszy o 54 złote. Mniej kosztują także bilety obowiązujące wyłącznie w drugiej strefie – bilet 30-dniowy kosztuje 14 złotych mniej, a 90-dniowy 32 złote mniej.

Potwierdzeniem prawa do zniżki jest specjalna karta, którą muszą posiadać mieszkańcy.

/red/

Zobacz także inne wiadomości na ten temat!

4 razy komentowano artykuł "Legionowo: Tańsze bilety ZTM od 1 maja? To już prawie pewne!"

  1. Ale co to oprotestowac? Zakup biletu 3 miesięcznego jest zwyczajnie tanszy i wystarczy kwotę biletu miesięcznego odlozyc przez 3 miesiace i jeszcze bedzie reszta, Agnieszko

  2. AGNIESZKA | 17/02/2015, godz. 17:08 |

    Dzięki za bardzo szybką odpowiedź. Dziwne, że nikt tego do tej pory nie oprotestował.

  3. Droga Agnieszko, kwoty dopłat zostały ustalone przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy.

  4. AGNIESZKA | 17/02/2015, godz. 16:06 |

    Może ktoś wie i umie wytłumaczyć skąd się wzięły takie kwoty dopłat ? Miasto, jak widać jest łaskawsze dla osób o grubszym portfelu, bo tylko one mogą sobie pozwolić na zakup 90 dniowych biletów. Dostaną one od miasta 12 zł więcej niż osoby kupujące 30 dniowe bilety przez trzy kolejne okresy. A poza tym i tak każdy dorosły dojeżdżający do I strefy będzie miał do 1maja co najmniej 56 zł w plecy z powodu nieudolności naszych urzędników.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *