Reklama
KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Legionowo: Tańsze bilety dopiero od 1 maja

Tańsze bilety w ramach programu “Warszawa+” będą wprowadzone w Legionowie dopiero od 1 maja tego roku. Pierwotnie miał to być 1 stycznia – termin taki został ogłoszony jeszcze przed listopadowymi wyborami samorządowymi.

Reklama

W grudniu ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że uchwała Rady Miasta, która wprowadzała dopłaty do biletów została unieważniona przez Wojewodę Mazowieckiego. Ograniczała ona bowiem krąg uprawnionych do zniżek tylko do osób zameldowanych w Legionowie. Wojewoda stwierdził, że taki zapis godzi w interesy innych mieszkańców. Uchwałę więc trzeba poprawić w ten sposób, aby zniżka przysługiwała osobom zamieszkującym w Legionowie i płacącym tu podatki. Nowy dokument pod głosowanie zostanie poddany prawdopodobnie na najbliższej sesji Rady Miasta, zwołanej na 28 stycznia.

Od kiedy więc legionowianie będą płacić mniej za bilety? Niestety nie stanie się to prędko. – Aby wszyscy chętni mogli skorzystać z tej oferty, zostanie ona wprowadzona po zakończeniu okresu rozliczania podatku, czyli od 1 maja br. – mówi Roman Smogorzewski, Prezydent Legionowa.

Jak działa “Warszawa+”?

Warszawa+ polega na tym, że samorządy dopłacają do biletów, w wyniku czego mieszkańcy danej gminy mogą korzystać ze specjalnych zniżek na przejazdy. W ramach tego bilet normalny 30-dniowy, dwustrefowy, imienny jest tańszy o 14 złotych, a bilet 90-dniowy, imienny, normalny, dwustrefowy tańszy o 54 złote. Mniej kosztują także bilety obowiązujące wyłącznie w drugiej strefie – bilet 30-dniowy kosztuje 14 złotych mniej, a 90-dniowy 32 złote mniej.

Potwierdzeniem prawa do zniżki jest specjalna karta, którą muszą posiadać mieszkańcy.

/jm/

Zobacz także:

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

7 razy komentowano

 1. Ale konkretnie niech ktos poda termin skladania wnioskow jakie dokumenty kiedy bo jak wdzyscy naraz rusza to zamiast do pracy to trzeba bedzie w kolejce stac. Mozna etapami kto soe do tej pory rozliczal to juz moglby sie ubiegac a pozostali w maju. Uniknelibysmy kolejek i nerwow.

 2. “Czekaj tatka latka.” “Obiecanki cacanki.” To po prostu kpina z mieszkańców. Nieudolność prawników naszego Ratusza sięga zenitu. Kogo oni tam zatrudniają?! Na koniec kwietnia okaże się, że musimy poczekać jeszcze na tych, którzy spóźnili się z rozliczeniem podatku, wszak tacy zawsze są, a nasz Prezydent przecież nie może skrzywdzić żadnego z mieszkańców.

 3. Tak będą w maju, jak DK-61 za rok. Znów przyjedzie ktoś ważny i naobiecuje?

 4. Drogi Kamilu, nie bądź niemiły, wszak wychwala romana większość a ta – zgodnie z zasadą demokracji – ma zawsze rację 🙂

 5. Dokładnie, zgadzam się z “przedmówcą”. Mnie jeszcze jedna rzecz ciekawi, a mianowicie zniżki dla “Dużych rodzin”. Czy będą mogły skorzystać na tańszych biletach??? Otóż NIE! Tak właśnie pomaga się rodzinom wielodzietnym!!!!

 6. A Jabłonna się śmieje.
  Banda od prezia działa i tak 4 kolejne lata.
  Oj ciemni ci ludzie.

 7. No i co na tę wiadomość powiedzą wszyscy chwalący pod niebiosa i głoszący jego wielkość wyznawcy kultu prezydenta. Jak zwykle mieszkańcy zostali wydymani, zresztą nie po raz pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button