Reklama

NajważniejszeZdrowie

Legionowo: Szpital wcześniej niż planowano – już na początku przyszłego roku

Reklama

Legionowski szpital pierwszych pacjentów przyjmie na początku przyszłego roku. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz dookoła obiektu – informuje w komunikacie Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Reklama

Obecnie prowadzone są roboty budowlane zewnętrzne w postaci podbudowy pod drogi i chodniki, układana jest nawierzchnia z kostki. Kontynuowane są prace przy kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Wewnątrz obiekt jest wykańczany. Ekipy montują wykładziny PCV na poziomach 0 i -1, w pomieszczeniach technicznych układają gres, malują, montują drzwi medyczne i wewnątrzlokalowe. Montowane są także grzejniki, urządzenia maszynowni systemu chłodzącego i wentylacji, lampy sufitowe oraz okablowanie systemu integracji medycznej. Trwają prace związane z systemem zarządzania systemami automatycznego sterowania w budynku (BMS). W budynku tlenowni wykonywany jest montaż pokrycia dachowego oraz elewacje – czytamy w informacji przedstawionej przez starostwo.

Co będzie oferował szpital mieszkańcom powiatu?

Szpital będzie posiadał 90 łóżek, trzy nowoczesne sale operacyjne oraz pracownie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej. Pacjenci uzyskają pomoc w zakresie chirurgii, kardiologii z pracownią hemodynamiki, ginekologii, okulistyki i chorób wewnętrznych. W strukturze placówki zaplanowano izbę przyjęć z 8-łóżkowym oddziałem obserwacyjnym, przeznaczonym dla pacjentów z nagłymi zachorowaniami.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button