Legionowo: Szpecące reklamy znikną? Wypowiedz się na konsultacjach

Legionowo tonie w reklamowym chaosie. Nie dość, że na mieście wisi mnóstwo banerów i plakatów (często nielegalnie), prezydent pozwala na wieszanie reklam na latarniach.

W poniedziałek (18.01) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo odbędą się konsultacje społeczne w sprawie stworzenia Lokalnego Kodeksu Reklamowego. Czy dokument uporządkuje reklamowo – banerowy chaos na ulicach miasta?

Mieszkańcy Legionowa mają dość bałaganu reklamowego w mieście. Banery zawieszona na słupach, ogrodzeniach i budynkach nie tylko psują estetykę przestrzeni publicznej, ale stały się już także obiektem kpin. Niechlubny przykład to słynny „Adaś”, który – choć w ostatnim czasie zdemontował część szpetnych instalacji reklamowych – nadal wzbudza kontrowersje. Nie brakuje także innych  przykładów oszpecania płachtami reklamowymi naszego miasta.  Jest jednak nadzieja, że w końcu coś w sprawie prawdziwego tsunami reklamowego się zmieni. Mają w tym pomóc konsultacje społeczne w sprawie utworzenia Lokalnego Kodeksu Reklamowego.

W ramach konsultacji każdy mieszkaniec będzie mógł nie tylko wyrazić swoje zdanie na ten temat, ale także zgłosić propozycje uporządkowania reklamowego bałaganu. Spotkanie władz miasta z mieszkańcami dotyczące Kodeksu odbędzie się w poniedziałek, 18 stycznia o godz. 18:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo. Jeśli ktoś nie będzie się mógł na nie stawić osobiście, a chce mieć wpływ na kształt przyszłego prawa lokalnego w zakresie wywieszania reklam i banerów może swoje uwagi przekazać drogą mailową wysyłając je na adres: [email protected]

Wyniki konsultacji społecznych będą znane do końca stycznia i zostaną opublikowane na stronie internetowej ratusza.

/red/

Przeczytaj więcej:

2 razy komentowano artykuł "Legionowo: Szpecące reklamy znikną? Wypowiedz się na konsultacjach"

  1. Aleksander | 11/01/2016, godz. 19:41 |

    …ciekawe kto się zna “na kosultacjach”?

  2. Konsultacje o 18.30? Bez sensu. Powinny być w godzinach miedzy 10.00 a 13.00, ktoś tu chyba jeszcze dochodzi do siebie po sylwku.

    ps. Jak zlikwidują banery to ciekaw jestem jak Smogorzewski i Grabiec zamierzają dotrzeć do mieszkańców ze swoja propaganda sukcesu. Lada moment otwarcie ulicy Św Jana i Romana i trzeba będzie gdzieś plakaty rozwiesić.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *