Reklama

Najważniejsze

Legionowo: Szczepienia w Lodowej Arenie od 13 maja. Poznaj zasady

Reklama

W czwartek (13.05) ruszy Punkt Szczepień Masowych przeciwko COVID-19 w legionowskiej Lodowej Arenie – informuje w komunikacie Urząd Miasta Legionowo. Niestety, w pierwszym etapie działalności punktu, szczepionek dostępnych dla mieszkańców ma być mniej niż pierwotnie zakładano.

Reklama

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące legionowskiego punktu szczepień:

  • Punkt jest zorganizowany przy współpracy z powiatowym Zespołem Poradni Specjalistycznych NZOZ “Legionowo” i mieści się w Lodowej Arenie, ul. Bolesława Chrobrego 50B (wjazd na parking od ul. Sobieskiego).
  • Szczepienia w tym punkcie rozpoczną się w dniu 13 maja, a od 6 maja możliwa jest rejestracja przez wszystkie dostępne systemy, zarówno przez e-rejestrację, infolinię 989 oraz system SMS.
  • Na szczepienia należy się wcześniej zapisać dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców uruchomiona została specjalna linia w Lodowej Arenie tel. (22) 766 45 22, która czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

– Naszym celem jest zaszczepienie jak największej liczby mieszkańców Legionowa. Dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie tego punktu, w którym będziemy mogli szczepić nawet kilkaset osób dziennie. Niestety na razie będzie to ok. 300 tygodniowo bo tyle dawek ma trafiać do nas w poszczególnych partiach. Liczba szczepionek nie zależy od nas. Wyszczepimy tyle osób, ile dawek dostarczy rządowa agencja (ARM). – mówi Piotr Zadrożny, zastępca Prezydenta Miasta Legionowo.

Zespoły szczepiące

Szczepienia w nowych punktach będą przeprowadzane przez zespoły szczepiące w skład których ma wchodzić m.in. osoba z doświadczeniem w udzielaniu pierwszej pomocy (lekarz, ratownik medyczny lub pielęgniarka) i osoby kwalifikujące i wykonujące szczepienia. W miejskim punkcie będą pracować przynajmniej 2 zespoły szczepiące. Za sterowanie ruchem pacjentów i pilnowaniem przestrzegania zasad bezpieczeństwa będzie odpowiedzialny samorząd, który skorzysta z pomocy np. z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.

Zapisy

Na szczepienie będą mogły się zapisać osoby z aktywnymi e-skierowaniami. Wraz ze wzrostem dostępności szczepionek i terminów szczepień, możliwa będzie rejestracja i szczepienie pacjentów zgłaszających się bezpośrednio do punktu szczepień. W momencie zapisywania na szczepienie pacjent otrzyma zalecenie dokładnego zapoznania się z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego przed udaniem się na szczepienie. Pacjenci zostaną poproszeni o wydrukowanie i wypełnienie kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed udaniem się do punktu szczepień co znacznie ułatwi pracę (wypełnienie kwestionariusza będzie także możliwe w punktach szczepień masowych).

Bezpieczeństwo

Punkt badań i stanowisko szczepień będzie dezynfekowane na bieżąco. Procedura bezpieczeństwa ma być realizowana przez personel po każdej zaszczepionej osobie. Raz na godzinę wykonywana będzie przerwa, podczas której dezynfekowane będą elementy często dotykane przez klientów: klamki, poręcze, oparcia krzeseł, itd., podłoga w poczekalni. Osoby korzystające z punktu będą dezynfekować dłonie i nosić maseczki osłaniające usta i nos. Odległość między nimi ma wynosić minimum 1,5 m. Pomieszczenia mają być wietrzone co godzinę. Po szczepieniu osoby będą przebywać w wydzielonym miejscu w strefie wypoczynku.

Aby akcja szczepień przebiegała sprawnie, prosimy przychodzić do punktu szczepień z wypełnionym kwestionariuszem wywiadu przesiewowego. Można go wydrukować i wypełnić w domu. Plik do pobrania można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Legionowo.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button